Opalescence – olśniewająco piękny uśmiech

Często zastanawiasz się, co zrobić, aby częściej się uśmiechać? Jeżeli żarty kolegi z pracy już nie śmieszą, zastosuj bardziej sprawdzone metody. Wystarczy, że zadbasz o zęby i wybielisz je. Pomoże ci w tym Opalescence, żel o smaku owoców.

Dlaczego zęby żółkną?

Kość zęba nie ma w 100% białego koloru. Do tego dochodzą przebarwienia i uszkodzenia szkliwa. Te z kolei spowodowane są problemami zdrowotnymi lub przyjmowaniem niektórych pokarmów. Wyróżnia się białe, żółte, pomarańczowe, ciemnoczerwone i brązowe przebarwienia na zębach. Przyczynami ich powstawania są między innymi: demineralizacja szkliwa, procesy starzeniowe organizmu, duże skupiska bakterii w jamie ustnej, próchnica, palenie tytoniu, spożywanie w nadmiernych ilościach kawy lub herbaty. Osad nagromadzony na zębach można usunąć w gabinecie dentystycznym. Najpopularniejszymi metodami są piaskowanie zębów i scaling. Drobne przebarwienia wybiela się, stosując odpowiednie produkty.

Jak mieć piękne i zdrowe zęby?

Opalescence jest żelem, który zawiera specjalne substancje wybielające i wpływające na komfort kuracji. Preparat zmniejsza lub całkowicie eliminuje nadwrażliwość oraz przeciwdziała odwodnieniu zębów i dziąseł. Wysokość pH preparatu wynosi ok. 6,5. Opalescence używany jest podczas nocnego wybielania zębów. Jeden zabieg powinien trwać od 8 do 10 godzin. W trakcie kuracji może wystąpić chwilowa nadwrażliwość na zimno.

Jak działa preparat Opalescence? Składniki produktu wywołują reakcję utleniania, czyli wybielania zębów. Metoda ta sprawdza się przy usuwaniu przebarwień z całych łuków zębowych, pojedynczych zębów lub jego fragmentów. Podczas zabiegu koloru nie zmieniają plomby, licówki i inne uzupełnienia protetyczne. Uzyskanie nowego koloru zębów zajmuje około dwóch tygodni. Dlatego najpierw wybiela się zęby, a dopiero potem można uzupełnić ubytki w uzębieniu.

Jak stosować Opalescence? Jeżeli chcemy wybielić zęby metodą nakładkową, należy udać się do stomatologa. Lekarz wykona gipsowy odcisk, a na jego podstawie – nakładki na zęby. Potem pacjentowi wydawany jest preparat Opalescence. Dentysta objaśnia, jak należy używać tego produktu. Wybielający żel aplikuje się na nakładki, a te zakłada się na zęby. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym użyciu. Cała kuracja trwa około tygodnia. Zestaw Opalescence składa się z 4 strzykawek, po 1,2 ml każda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *