Tonik czy krem? Który kosmetyk najpierw zaaplikować na twarz?

W malowaniu się lub oczyszczaniu twarzy niezwykle ważna jest kolejność nakładania kosmetyków. Wiele zależy od tego, który z produktów zaaplikujemy jako pierwszy. Generalna zasada brzmi, że kosmetyk o lżejszej konsystencji powinien być bliżej skóry. A jaka powinna być prawidłowa kolejność stosowania produktów myjących lub oczyszczających?

Nie trudno się domyślić, że na samym początku, czy to porannej, czy wieczornej toalety, powinnaś użyć kosmetyków oczyszczających. Produkty myjące to żele, pianki lub olejki. Aby prawidłowo działały, należy we właściwy sposób je zaaplikować. Do umycia twarzy wystarczy zaledwie kilka kropel tych kosmetyków połączonych z odrobiną wody. Powstałą w ten sposób pianę nanosi się na skórę i dokładnie masuje się twarz. Wszystkie zanieczyszczenia w postaci sebum, zaskórników i martwego naskórka powinny zostać usunięte. Nadmiar piany zmyj chłodną wodą lub wytrzyj bawełnianym płatkiem kosmetycznym.

Następnym krokiem jest zaaplikowanie toniku. Jego podstawowym zadaniem jest przywrócenie skórze odpowiedniego pH oraz oczyszczenie i odświeżenie twarzy. Pamiętaj, że używanie toniku jest bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji cery. Produkt zapobiega bowiem podrażnieniom skóry. Co więcej, tonik rozpuszcza resztki makijażu, których nie zdołały usunąć produkty myjące wraz z wodą. W jaki sposób używa się toniku? Niewielką ilość kosmetyku wylej na płatek kosmetyczny i dokładnie przetrzyj nim twarz.

Mgiełka to preparat, który powinien być zaaplikowany zamiast toniku, ale zaraz po umyciu twarzy, przed nałożeniem kremu i wykonaniem makijażu. Mgiełki mają bardzo lekką formułę, szybko wchłaniają się w skórę i przygotowują twarz na przyjęcie pozostałych kosmetyków. Dzięki mgiełce twarz jest odświeżona, ukojona i stonizowana. A czy wiedziałaś, że w drogeriach znajdziesz mgiełki, które utrwalają makijaż lub odżywiają skórę dzięki zawartości wody termalnej i owocowo – kwiatowych wyciągów. Wystarczy, że z odległości około 20 cm spryskasz twarz takim kosmetykiem i pozwolisz mu wchłonąć się w skórę.

Kolejnym etapem jest nałożenie kremu lub serum. Kosmetyki powinny być dobrane do rodzaju skóry – muszą spełniać wszystkie nasze oczekiwania i potrzeby cery. Krem ma lżejszą konsystencję, lecz serum zawiera więcej składników odżywczych. To, który produkt wybierzesz, uzależnione jest od ciebie. Pamiętaj, aby prawidłowo wykonać aplikację: kosmetyk należy wklepać opuszkami palców w czystą i suchą skórę. Na koniec możesz zastosować krem pod oczy, który rozjaśni cienie, nawilży i wygładzi skórę oraz zniweluje tzw. worki i opuchnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *