Jak zamaskować przetłuszczające się włosy?

Włosy nie każdej dziewczyny potrafią zachować świeżość przez kilka dni. Jeżeli dzieje się tak i w twoim przypadku, to wiedz, że nie musisz codzienne ich myć, aby przedłużyć ładny wygląd fryzury. Równie dobrze możesz zastosować jedną z technik maskowania przetłuszczonych włosów.

Suchy szampon

To chyba najpopularniejszy sposób na to, żeby przedłużyć świeżość fryzury. Produkt w wersji mini powinien znaleźć się w każdej damskiej kosmetyczce. Suchy szampon można dobrać pod względem koloru włosów, zapachu i właściwości. Jak go zastosować? Na początku należy wstrząsnąć butelkę, a potem spryskać przetłuszczone włosy z odległości około 15 centymetrów. Odczekaj chwilę, a następnie wmasuj suchy szampon w głowę i włosy. Na końcu przeczesz pasemka grzebieniem, dzięki czemu pozbędziesz się białego nalotu po szamponie. Ten kosmetyk zapewnia włosom połysk, większą objętość i pochłania nadmiar sebum.

Mąka ziemniaczana

Czego możesz użyć zamiast suchego szamponu? Dobrze sprawdzi się mąka ziemniaczana. Produkt wchłania wilgoć, pot i sebum, przedłuża świeżość fryzury i unosi włosy u nasady. Wystarczy, że odrobinę mąki wetrzesz w głowę i włosy, które następnie przeczeszesz lub przetrzesz ręcznikiem. Już po chwili twoja fryzura będzie lśniąca i puszysta.

Odpowiednia fryzura

Związując włosy w odpowiedni sposób, możesz zakryć to, że się przetłuszczają. Dobrze sprawdzają się loki, które odwrócą uwagę od nie świeżego wyglądu czubka głowy. Sprawdzi się też tapirowanie tej części pasemek, która rośnie przy samej skórze. Przetłuszczone włosy zakryją też wszelkie fryzury znajdujące się na czubku głowy, np. warkocz-korona, symetryczne koki, dobierane warkocze.

Nakrycia głowy i ozdoby

To chyba najłatwiejszy sposób na zamaskowanie przetłuszczających się włosów. Wystarczy założyć czapkę lub opaskę. Aby nakrycie głowy nie wyglądało tylko jak coś, co ma ukryć nieumyte pasemka, to można dobrać je tak, żeby pasowało do całej stylizacji lub odpowiadało aktualnym trendom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *