Jak wybrać najlepszą czerwoną szminkę?

Czerwona szminka jest kultowa. Powinna znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety. Dlaczego? Jest ponadczasowa, elegancka, a dla wielu – to symbol silnej, pewnej siebie odważnej kobiety. Zanim wybierzesz odcień, warto wiedzieć, który pasuje do twojej karnacji i koloru włosów. Wcale nie musisz wybierać drogiej pomadki, nie sugeruj się opakowaniem. Liczy się odcień i tonacja. Poznaj niezawodny sposób, który pozwoli wybrać kolor, który będzie do Ciebie pasować. 

Jak wybrać czerwoną szminkę: tonacja skóry 

Odcienie kosmetyków, a także ubrań dobieramy w zależności od tego czy mamy  tonację ciepłą lub chłodną. Czerwona szminka także może mieć różne tony (kolory i temperatura barw różnią się od siebie, dlatego mamy tak wiele kolorów czerwonej szminki). Oto jak sprawdzisz, czy twoja skóra ma ciepłą, czy chłodną tonację. 

1. Test biżuterii – to bardzo łatwe: jeśli lepiej czujesz się w srebrnej biżuterii – twoja karnacja jest chłodna, jeśli w złotej – ciepła. Jeśli i złoto i srebro wyglądają na tobie dobrze – masz neutralną tonację.

2. Test ubrań – zastanów się, jakie kolory lubisz i w jakich wyglądasz najlepiej. Czy to odcienie niebieskiego, zielenie i zgaszone, ciemne fiolety? Jeśli tak, to masz chłodną tonację. Jeśli lepiej czujesz się w żółtym oraz pomarańczowo-czerwonym, to masz ciepłą tonację.

3. Test żył – sprawdź żyły na nadgarstku. Jeśli mają niebieski odcień – masz chłodną karnację, a jeśli są bardziej zielone – ciepłą. Jeśli nie potrafisz tego ocenić lub widzisz na przegubie zarówno niebieskie jak zielone żyły – masz naturalną karnację.

Czerwona szminka dla ciepłej tonacji 

Ciepła tonacja skóry jest opisywana jest jako beżowa, złota, karmelowa lub orzechowa. Ciepłą karnację mają np.: Emma Watson oraz Małgorzata Socha. Sięgaj po pomadki w odcieniu ceglastym i pomarańczowo – czerwonym, ponieważ dodadzą skórze blasku. Na jesień i zimę możesz wybierać ciemniejsze, ceglaste czerwienie, a w sezonie letnim odważne, jaskrawe pomarańcze.

Czerwona szminka dla chłodnej tonacji

Tonacja chłodna jest opisywana jako porcelanowa, różana, alabastrowa i oczywiście “lubi” chłodne kolory zarówno w makijażu, jak i w szafie. Chłodną karnację mają: Emma Stone i Małgorzata Kożuchowska. W doborze pomadki sięgaj po naturalną czerwień i czerwień z domieszką niebieskiego pigmentu.

Czerwona szminka dla neutralnej tonacji

Jeśli masz neutralny odcień skóry, zapewne dobrze wyglądasz w kolorze oliwkowym. Twoja tonacja jest często określana jako kość słoniowa lub pralinowa, a skóra jest zazwyczaj beżowa. Neutralny odcień skóry mają między innymi  Natalie Portman i Victoria Beckham. Jeśli twoja skóra posiada taką samą ilość odcieni chłodnych i ciepłych, to jesteś prawdziwą szczęściarą: możesz wybierać zarówno ciepłe, jak i zimne tony i w każdych będzie ci do twarzy.Dlatego śmiało noś czerwone usta w kolorach, które mają ciepłe ja i zimne tony. Sięgaj po pomarańcze, ale także purpury i odcienie jagodowe. We wszystkich będziesz wyglądać twarzowo! Możesz też wybrać odcienie z tzw. neutralnej puli kolorów. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *