Płatki kosmetyczne z olejem ze słodkich migdałów DIY

Wata, jednorazowe chusteczki, pianki, małe ręczniki… A czego ty używasz do demakijażu? Chyba najbardziej popularne są płatki kosmetyczne dostępne w drogeriach. A czy wiedziałaś, że takie waciki możesz nasączyć w mieszance olejków kosmetycznych po to, by działały jeszcze lepiej?

Do sporządzenia olejkowej mieszanki potrzebne ci będą: dwie łyżki oleju ze słodkich migdałów, 50 ml wody destylowanej lub kwiatowego hydrolatu, pół łyżeczki delikatnego żelu myjącego lub płynu dla dzieci, kilka kropel olejków eterycznych, jedno opakowanie płatków kosmetycznych i duży słoik. Wszystkie składniki znajdziesz w sieci lub w sklepie zielarskim. Olejki i masła nie mogą być rafinowane, a proces tłoczenia nie może odbywać się w wysokiej temperaturze. Jeżeli nigdy wcześniej nie używałaś olejków kosmetycznych albo eterycznych, to przed pierwszą aplikacją powinnaś zrobić próbę uczuleniową. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i nawet łagodny preparat może ją podrażnić.

Jak przygotować płatki kosmetyczne z olejkiem ze słodkich migdałów?

W kąpieli wodnej podgrzej olej kosmetyczny, hydrolat i żel do mycia twarzy. Całość dokładnie wymieszaj lub zmiksuj przy pomocy blendera. Stopniowo wlewaj żel myjący. Uważaj: nie dodawaj zbyt dużej ilości tego kosmetyku, ponieważ możesz otrzymać gęstą pianę. Powstałą w ten sposób miksturę przelej do słoika, dodaj kilka kropel witaminy E i olejków eterycznych. Słoik wypełnij szczelnie płatkami kosmetycznymi. Waciki mocno dociśnij – nie mogą być zbyt mokre.

Jak używać płatków kosmetycznych z olejkiem ze słodkich migdałów?

Jeżeli chcesz usunąć makijaż z powiek i okolic oczu, to pojedynczy płatek kosmetyczny dociśnij lekko do skóry. Poczekaj aż tusz do rzęs i cienie do powiek rozpuszczą się. Pamiętaj, że mocne pocieranie tej części twarzy może prowadzić do podrażnień, uszkodzeń naskórka i wypadania rzęs. Jeśli uważasz, że waciki nie są dostatecznie nasączone mieszanką olejków, możesz użyć nieco więcej żelu myjącego. Demakijaż skóry twarzy wykonuj tak jak dotychczas, czyli delikatnie przecieraj skórę, zaczynając od środka, a kończąc na zewnętrznych jej częściach. W ten sposób unikniesz powstawania zmarszczek i wiotczenia skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *