Piwna pielęgnacja, czyli 4 domowe zabiegi na bazie piwa

Słysząc o piwnej płukance do włosów albo kąpieli w piwie nie da się ukryć zdziwienia. Piwo to raczej męskie hobby i nieodłączny element wypadów na mecz, więc nic dziwnego, że kobiety do tego napoju nastawione są dość sceptycznie. Zupełnie niepotrzebnie, bo piwo jest świetnym kosmetykiem, który można stosować zewnętrznie! Jak? Przedstawiamy cztery najpopularniejsze sposoby.

Piwo jako kosmetyk stosuje się nie od dzisiaj. Od wieków cenione są właściwości odżywcze tego napoju. Na bazie piwa można wykonać płukankę do włosów, maskę na włosy lub maseczkę na twarz, a nawet da się w piwie wykąpać. Warto jednak pamiętać o dwóch prostych zasadach, których trzeba pilnować stosując piwo jako kosmetyk.

  1. Przed użyciem piwa w pielęgnacji trzeba je otworzyć i zostawić na jakiś czas, aby się odgazowało – ulotni się wówczas zapach alkoholu, a piwo mimo wszystko nie straci swoich właściwości.
  2. Do pielęgnacji należy wykorzystywać wyłącznie piwo naturalne, ważone w niewielkich browarach bez zbędnych konserwantów, dodatków zapachowych i smakowych.
KĄPIEL W PIWIE

Piwne kąpiele o jeden z popularniejszych zabiegów, jakie można wykupić sobie w luksusowych salonach SPA, To stosunkowo drogie zabiegi, bo wykorzystuje się do nich specjalne piwo kąpielowe, które wzbogaca się od dodatki kwiatowe, ziołowe i inne. Kąpiel w piwie można wykonać w domu, wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości piwo, które wlać w dowolnej ilości do wanny wypełnionej ciepłą wodą. Taka kąpiel piwna działa oczyszczająco, nawilżająco i ujędrniająco, a także skutecznie niweluje napięcie mięśni i wspiera walkę z trądzikiem skórnym.

PIWNA PŁUKANKA DO WŁOSÓW

Ten prosty zabieg skutecznie wzmocni włosy, choć należy pamiętać o rozcieńczeniu piwa z wodą z stosunku 1:1, ponieważ piwo może usztywniać pasma. Domowa płukanka do włosów z piwa skutecznie dyscyplinuje włosy i zapobiega ich puszeniu. Wystarczy po umyciu włosów spłukać je piwem rozcieńczonym z wodą.

MASKA NA WŁOSY Z PIWA

Piwo równie dobrze sprawdza się jako dodatek w pielęgnacji włosów. Domowa maska do włosów na bazie piwa skutecznie poprawi ich wygląd, uelastyczni, zmiękczy i zapobiegnie łamliwości. Wystarczy rozmieszać pół szklanki piwa z 1 żółtkiem jajka i taką mieszanką nałożyć na włosy i pozostawić pod ciepłym ręcznikiem przez pół godziny. Po tym czasie dokładnie umyć włosy.

PIWNA MASECZKA NA TWARZ

Maseczka na twarz z piwa polecana jest w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Domowa piwna maseczka świetnie odżywia, nawilża i wygładza skórę. Wystarczy rozrobić 1-2 łyżki świeżych drożdży w niewielkiej ilości piwa, a następnie dodać łyżeczkę miodu. Taką mieszanką nakładać na twarz i szyję, a po 20 minutach zmywać letnią wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *