Śluz ślimaka w kosmetyce. Dlaczego warto go przetestować?

Na drogeryjnych półkach można natknąć się kosmetyki zawierające wyciąg ze śluzu ślimaka. To składnik szczególnie lubiany przez azjatyckie marki, co wcale nie dziwi biorąc pod uwagę niecodzienne tradycje ze Wschodu. Czy śluz ślimaka rzeczywiście działa? Tak, ponieważ zawiera mnóstwo pozytywnych składników, które wykazują dobroczynne właściwości dla skóry.

Jak pozyskuje się ślimaczy śluz?

W celu pozyskania cennego śluzu o żelowej konsystencji wykorzystuje się ślimaki hodowlane, które są hodowane specjalnie z myślą o produkcji kosmetyków. Śluz wytwarzany jest w gruczołach ślimaka, które znajdują się na spodzie jego odnóża. Co bardzo ważne, ślimaki hodowane dla śluzu nie odnoszą żadnych uszkodzeń w procesie pobierania wydzieliny, bo odbywa się to bezinwazyjnie.

Jaki jest sekret śluzu ślimaka?

Wiele osób odrzuca sama myśl o tym, że mogłyby położyć np. na twarzy śluz ślimaka. Warto wtedy poczytać nieco o właściwościach tej substancji, a zapewne przekonamy się do kosmetyków o zawartości śluzu. Wydzielina ślimaków ma silne właściwości regenerujące tkanki, co może przyczynić się do widocznej poprawy kondycji skóry. Dzieje się tak dzięki wysokiej zawartości witamin (A, C oraz E), alantoiny, kwasu glikolowego, elastyny i naturalnego składnika ludzkiej skóry, czyli kolagenu.

Na co dobre są kosmetyki ze śluzem ślimaka?

Popularność kosmetyków z wyciągiem ze ślimaczego śluzu nie bierze się bez powodu. Coraz chętniej korzystamy z tego azjatyckiego sekretu pięknej skóry. Jakie problemy rozwiązują kosmetyki z dużą zawartością śluzu ślimaka? Jest ich przynajmniej osiem (choć bez problemy można byłoby wyszczególnić więcej), bowiem śluz ślimaka:

  • niweluje problemy skórne różnego rodzaju;
  • wspomaga w leczeniu trądziku (także różowatego);
  • znacznie spowalnia procesy starzenia;
  • zwiększa poziom nawodnienia skóry;
  • zmniejsza widoczność blizn i przebarwień;
  • zwalcza problem nadmiernie rozszerzonych porów;
  • wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe;
  • łagodzi podrażnienia skóry.

Śluz ślimaka to zasłużony składnik wielu serum odmładzających, kremów oraz masek do twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *