Czy mezoterapia skóry głowy przyspiesza porost włosów?

Na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej produktów przyspieszających wzrost włosów i zapobiegających łysieniu. O wiele lepsze wydają się być jednak zabiegi kosmetyczne. Jednym z nich jest mezoterapia skóry głowy. Sprawdź, czy naprawdę jest skuteczna.

Na czym polega zabieg?

Wyróżnia się dwa rodzaje mezoterapii i każdy z nich może być stosowany do przyspieszenia wzrostu włosów. Podczas mezoterapii odżywczy preparat wstrzykiwany jest pod skórę za pomocą igły. Natomiast w trackie mezoterapii igłowej wykorzystywane jest jedno z urządzeń: roller lub pen. Następnie w mikro nakłucia wprowadza się produkt. Zabieg powinien być wykonany przez wykwalifikowanego kosmetologa w przystosowanym do tego gabinecie i za pomocą odpowiednich narzędzi.

Przeciwwskazania do zabiegu

Po wykonaniu mezoterapii przez 24 godziny nie wolno myć głowy i stosować żadnych kosmetyków do włosów. Przez kolejny tydzień nie wolno uprawiać ćwiczeń, pływać w basenie i korzystać z sauny. W tym czasie nie można także farbować włosów. Dopiero po dwóch dniach można zastosować wcierki do skóry głowy. Należy jednak pamiętać, że nie mogą zawierać alkoholu.

Mezoterapia skóry głowy – efekty

Mezoterapia nie hamuje wypadania włosów, lecz aktywuje cebulki włosów do lepszej pracy. Nie da się powstrzymać wypadania tych włosów, które są w ostatniej fazie, czyli telogenie. Można na szczęście wzmocnić i pobudzić do wzrostu młode włoski. Efekt? Gęsta i piękna czupryna. Co ciekawe, dzięki mezoterapii skóry głowy można „przesunąć” granicę czoła. Jeżeli na linii włosów znajduje się dużo mieszków włosowych, za pomocą rollera lub pena da się je pobudzić do wydajniejszej pracy.

Mezoterapia – przydatne informacje

Zabieg mezoterapii nie jest bolesny; oczywiście odczucia są sprawą indywidualną. Ceny mezoterapii uzależnione są od zastosowanych preparatów, miasta, w którym poddajesz się zabiegowi, wykorzystanego urządzenia oraz metody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *