Prostownica. Jak wybrać taką, która nie zniszczy włosów?

Czy prostownica niszczy włosy? Jakie są rodzaje prostownic i czym się różnią? Którą z nich wybrać, żeby cieszyć się pięknymi włosami bez uszkodzeń? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule.

Stylizacja włosów owiana jest złą sławą. Wiele kobiet wystrzega się jej, zamieniając stylizację termiczną na ekologiczne metody nadawania włosom odpowiedniej objętości i skrętu. Nie chcemy niszczyć swoich włosów.

Warto jednak wiedzieć, że stylizowanie włosów na gorąco wcale nie musi być dla nich szkodliwe. Grunt to wybór właściwych akcesoriów i stosowanie się do pewnych jasno określonych zasad. Jak wygląda to w przypadku prostowania włosów?

Metody prostowania włosów

Prostowanie włosów jest wbrew pozorom trudniejsze niż ich kręcenie. O wiele łatwiej nadać włosom objętość i zakręcić loki, niż całkowicie wyprostować włosy. Można próbować wyciągania włosów na szczotkę albo olejowania, dzięki któremu pasma wygładzają się i są odpowiednio dociążone. Jednak nic nie zastąpi starej, dobrej prostownicy do włosów, która poskromi każdy niesforny kosmyk.

Czy prostownica niszczy włosy?

To bardzo często powielany mit, który dziś niewiele ma się do rzeczywistości. Okazuje się, że produkowane aktualnie prostownice do włosów są tak skonstruowane, że nie niszczą włosów. Mają specjalne zabezpieczenia i ustawienia temperatury, dzięki którym ograniczają wysuszanie włosów do minimum i nie przepalają ich.

Rodzaje prostownic do włosów

Do wyboru mamy kilkadziesiąt różnych prostownic do włosów, które różnią się od siebie przede wszystkim rodzajem powłok, wielkością płytek grzewczych, dodatkowymi funkcjami, marką i ceną. Najpopularniejszy jest podział na:

  • prostownice teflonowe z dość wolno nagrzewającą się powłoką, bardzo tanie, ale też szkodliwe dla włosów, ponieważ teflon może palić pasma i z czasem odpryskiwać;
  • prostownice ceramiczne, które dziś są bardzo powszechne, ponieważ powłoka ceramiczna jest bezpieczna dla włosów, nagrzewa się szybko i wygładza włosy;
  • prostownice tytanowe to kolejna bezpieczna wersja prostownicy o szybko i równomiernie nagrzewającej się powłoce, która ujarzmi nawet grube włosy;
  • prostownice turmalinowe są najdroższe, bo płytki turmalinowe są najbezpieczniejsze, nagrzewają się szybko i wytwarzają ujemne jony, które wygładzają pasma.

Cechy dobrej prostownicy. Czym kierować się przy wyborze?

Zanim zdecydujemy się na konkretne urządzenie, określmy swoje potrzeby. Nie każdy musi inwestować w prostownice tytanowe, bo gdy mamy niegrube i delikatnie kręcone włosy, wystarczy nam zwykła prostownica z powłoką ceramiczną. Urządzenia do stylizacji dobieramy właśnie do rodzaju naszych włosów – im cieńsze i delikatniejsze włosy, tym mniejsza moc urządzenia, niższa temperatura i delikatniejsza dla pasm powłoka.

Podczas zakupu prostownicy warto brać pod uwagę wszystko:

  • wielkością i kształtem płytek,
  • rodzajem powłoki na płytkach,
  • moc urządzenia,
  • regulacja i zakres temperatury,
  • obecność termostatu,
  • dodatkowe funkcje np. jonizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *