Jak usunąć manicure hybrydowy?

Nawet najbardziej trwały lakier do paznokci kruszy się i odpryskuje. I to ten najmodniejszy w ostatnim sezonie – hybrydowy. Mimo że jego trwałość określa się aż na cztery tygodnie, to i tak kiedyś będzie wymagał poprawek lub całkowitego usunięcia. Sprawdź, jak zrobić to samodzielnie w domu.

Uważa się, że manicure hybrydowy jest najtrwalszy. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym specjalnym. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnego manicure, hybrydowy lakier do paznokci bardziej się błyszczy, jest odporny na zdzieranie i kruszenie się. Podczas malowania paznokci używa się lakierów Shellac. Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie płytki paznokci, utwardzanie kolejnych warstw pod lampą UV i zabezpieczenie manicure produktem top coat. Jedną wadą manicure hybrydowego jest to, że należy usuwać go w salonie kosmetycznym. Pociąga to za sobą dodatkowe koszty i stratę czasu. Jednak od teraz lakier hybrydowy zmyć możesz samodzielnie w domu. Jak to zrobić?

Aby usunąć manicure hybrydowego konieczny jest dobry zmywacz (najlepiej z acetonem) i odrobina cierpliwości. Pierwszy sposób jest banalny: do miseczki wlej zmywacz i na około pięć minut zanurz palce. Druga metoda wymaga od ciebie więcej inwencji twórczej. Płatki kosmetyczne przetnij na pół, zamocz w acetonie i owiń folią aluminiową tak, aby ściśle przylegały do paznokci. Po upływie około 10 minut lakier hybrydowy powinien zejść bez problemu. Resztki produktu możesz podważyć drewnianym patyczkiem. Na zakończenie zabiegu wypoleruj płytkę paznokcia, umyj i osusz ręce. Skórę i pazurki posmaruj kremem nawilżającym.

A czy manicure hybrydowy możesz zrobić w domu? Teoretycznie tak. I wcale nie musisz mieć kosmetycznych zdolności. Wystarczy, że zaopatrzysz się w lakiery Shellac i małą lampę UV. Gdzie można kupić takie akcesoria i produkty? Wszystko znajdziesz w Internecie lub sklepach z zaopatrzeniem dla salonów kosmetycznych. Paznokcie lakierami hybrydowymi maluje się tak samo, jak zwykłymi produktami z drogerii. Pamiętaj jednak o utwardzaniu poszczególnych warstw pod lampą UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *