Jak malować opadającą powiekę? Makijaż krok po kroku
Opadająca powieka to bardzo powszechny problem, z którym zmaga się bardzo wiele kobiet. Na szczęście istnieją makijażowi sztuczki i triki, które pozwolą Ci optycznie powiększyć oko i podkreślić piękno Twojego spojrzenia.Zatem – do dzieła – zróbmy szybki, ale doskonały makijaż dla opadającej powieki.
Dzienny makijaż dla opadającej powieki — krok po kroku
Od dziś opadająca powieka przestanie być Twoim problemem! Nawet na co dzień można z łatwością zamaskować ją przy pomocy odpowiedniego makijażu. Jako dzienny make-up, powinien składać się z uniwersalnego brązu czy beżu, lub z subtelnych, jasnych pasteli. Idealnie nadają się tu np, delikatne odcienie różu czy brzoskwini.
przykład różu czy brzoskwini.dzięki wykorzystaniu właściwych technik uda Ci się w łatwy sposób uzyskać efekt tzw. “otwartego oka”, czyli sprawić, ze wizualnie będzie ono wyglądało na większe. Jak to zrobić? Wyjaśniamy krok po kroku:
- Codzienny makijaż wymaga bazy pod cienie, by był trwały i wytrzymał aż do wieczora.
- Przy opadającej powiece duża rolę odgrywa gra światła i cienia – dlatego kluczowe będą tutaj kolory o różnej intensywności i tonacji.Powinny być przynajmniej dwa – ciemny i jasny. Idealnie, jeśli dysponujesz paletka cieni, w których są one w podobnej tonacji ale innej intensywności i nasyceniu.Makijaż przy opadającej powiece polega właśnie na odpowiednim zaaplikowaniu (w odpowiednim miejscu na powiece) konkretnego cienia.
- Sięgnij po cień o średnim natężeniu koloru i nałóż go na całą powiekę ruchomą. Przy zewnętrznym kąciku oka wyciągnij cień nieco w górę – nałóż go na ½ wysokości, na której kończy się łuk brwiowy.
- Pora na aplikację ciemniejszego cienia. To właśnie on zostanie nałożony na obszar opadającej powieki – a konkretnie na całą część, która zasłania nieco oko. Ciemny cień należy rozprowadzić na górną część ruchomej powieki aż do obszaru zgięcia powiek. To miejsce, w którym koczy sie ruchoma powieka i wyczuwamy twardą, górną część. Ciemny cień powinien trafić również na dolną powiekę, le subtelnie, za pomocą wąskiego pędzelka.
- Teraz pozostaje już lekki efekt glov, czyli rozświetlenie spojrzenia z pomocą jasnego, lekko posykującego lub perłowego cienia. Nakłada się go m.in na powiekę ruchomą.
Aby dopełnić makijażu, na sam koniec nałóż też odrobinę rozswietlacza przy wewnętrznym kąciku oka: to rozświetli spojrzenie i nada buzi wypoczęty, promienny wygląd.
Triki makijażowe przy opadającej powiece
Na koniec mamy dla Ciebie sprytne triki, które z pewnością ułatwia makijaż
- Przy makijażu opadających powiek świetnie pasują brązowe, matowe cienie – np. czekolada i zgaszone brązy. Do cieniowania cienia nałożonego na ruchomą powiekę należy używać jasnego cienia, np. nude, cielistego czy jasnobeżowego.
- Przy makijażu opadającej powieki cienie i kreski nie mogą schodzić w dół oka – zawsze muszą wychodzić do góry powieki.
- Rozcieraj i blenduj cienie powyżej linii zgięcia powieki, w stronę kącika zewnętrznego – dzięki temu efekt opadającej powieki nie będzie się rzucał w oczy
- Aby optycznie powiększyć oko morzysz nałożyć na tzw. linię wodną specjalną, jasną kredkę, np. cielistą, beżową, białą, ale nie ciemną, gdyż tedy znacznie zmniejsza się oko.
Dodaj komentarz