Skóra daje nura! Wszystko o TEWL, hydro-kremie i genialnym nawilżaniu naskórka 

Czasami tradycyjne nawilżanie to to prostu za mało. Potrzebne jest extra nawilżanie, czyli takie, które pomoże skórze mocno odwodnionej, z zaburzeniami wiązania wody w naskórku. TEWL, czyli transnaskórnikowa utrata wody to ważny proces, który bezpośrednio odpowiada za stan naszej skóry. To własnie nawilżenie jest kluczowa sprawą w pielęgnacji. Zadaniem hydro-kremu jest DOSKONAŁE nawilżenie skóry. Sprawdzi się on w każdym rodzaju skóry – od tłustej, przez mieszaną, po suchą i odwodnioną, która potrzebuje ekstremalnej dawki nawodnienia.

Warstwa rogowa naszej skóry ma do spełnienia ważną funkcję: to od niej zależy nie tylko nasz wygląd, ale kondycja naskórka, ponieważ odpowiada ona za utrzymanie wilgoci w głębszych warstwach skóry i reguluje naturalny przepływ wody na powierzchnię. Ten proces nosi nazwę TEWL (transnaskórnikowa utrata wody). Jego zakłócenie prowadzi do nadmiernej utraty wilgoci w skórze i przesuszenia. Kiedy ilość wody w naskórku spada poniżej 10% procesy zachodzące naturalnie w skórze nie mają szans na poprawny przebieg. Ratunkiem może być ekstremalne nawadnianie, czyli hydro-krem i duża ilość wody mineralnej wypijanej w ciągu dnia.

Hydro-krem a rodzaj skóry

  • Sucha, normalna i mieszana – ten typ skóry utrzymuje zazwyczaj poziom nawilżenia przez cały dzień, ale ona również może łatwo ulec przesuszeniu, jeśli równowaga TEWL zostanie zakłócona. Dobrą opcją jest zakup hydro-kremu w wersji na noc.
  • Szara, odwodniona i zmęczona – to typ skóry, który aż się prosi o ekstremalne nawilżenie. Hydro-krem nawilży ją i dotleni, dodając energii. Zazwyczaj (przy dobrym produkcie nawadniającym) efekt widać już po pierwszej aplikacji. Hydro-krem zrównoważy i przywróci zdrowie oraz naturalny koloryt skóry, dzięki czemu nie będzie ona wyglądać na tak zmęczoną. W efekcie cera nabiera blasku.
  • Skóra z oznakami starzenia się – regeneracja skóry dojrzałej, która szybciej traci wodę z naskórka i trudniej jest jej ją tam utrzymać to jeden z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Niezbędny może okazać się hydro-krem, ponieważ najlepiej ze wszystkich zapobiega on tworzeniu się zmarszczek (powstają one przede wszystkim na skutek przesuszenia).
  • Wrażliwa i alergiczna – ten rodzaj skóry bez odpowiedniej dawki nawodnienia szybciej ulega podrażnieniom i alergiom. TEWL zapobiega nieprzyjemnym „sytuacjom” na powierzchni skóry, ponieważ dzięki niemu naskórek poprawnie się złuszcza i odnawia. Hydro-krem wspiera ten proces i pomaga utrzymać doskonałą kondycję skóry wrażliwej.

Hydro-krem – działanie

Efekt po aplikacji dobrego hydro-kremu jest natychmiastowy. Skóra staje się bardziej sprężysta, przyjemna w dotyku, gładka i nawilżona. Ma ładny koloryt i wygląda na wypoczętą. Tak korzystny rezultat jest możliwy dzięki specjalnej w technologii produkcji oraz dzięki odpowiednim składnikom stosowanym w hydro-kremie.

Skóra po zastosowaniu kremu jest doskonale nawilżona, odświeżona i otrzymuje istotną dla niej dawkę orzeźwienia. Po dłuższym czasie regularnego stosowania hydro-kremu staje się zdecydowanie bardziej wygładzona i świeża o ładnym kolorycie, wypoczęta i dotleniona, wyraźnie rozpromieniona.

Hydro-krem właściwości

  1. Dominuje w nim wysoka zawartość cząstek wody, a zatem konsystencja hydro-kremu jest lekka, często żelowa – kosmetyk nie przeciąży skóry i nie zadziała komedogennie, a dodatkowo wniknie w głębsze warstwy naskórka.
  2. Lekka konsystencja sprawia, że krem doskonale i błyskawicznie się wchłania, nadaje się na każdą porę roku i może być świetną bazą pod inny krem pielęgnacyjny, np. ochronny krem miejski czy bogaty krem przeciwzmarszczkowy.
  3. Hydro-krem jest produktem o przedłużonym działaniu, jego formuła umożliwia wielogodzinne zatrzymywanie wody w skórze, przez co cera jest nawilżona na dłużej.
  4. Nie pozostawia lepkiej, tłustej warstwy, więc jest idealny pod makijaż.

Dobry hydro-krem – co powinien zawierać? [skład]

Hydro-krem powinien zawierać odpowiednie składniki odpowiadające za poprawność procesu TEWL. Należą do ich przede wszystkim: kwas hialuronowy, morski egzopolisacharyd, mukopolisacharydy oraz naturalne olejki, które pomagają utrzymać poziom wilgoci w naskórku, algi błękitne. Miło, jeśli hydro-krem zawiera dodatkowo składniki rewitalizujące i odżywcze, np. aloes, witaminy (A E, C), liposomy, kolagen, retinol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *