To odmieni pielęgancję twojej skóry! Skuteczne porady kosmetyczne

Jest wiele trików kosmetycznych, o istnieniu których nie zdawałaś sobie sprawy. Gdybyś znała je wcześniej, makijaż lub pielęgnacja skóry byłyby o wiele prostsze. Przeczytaj tekst, a dowiesz się, co zrobić, aby ułatwić sobie niektóre codzienne czynności.

Sztuczna opalenizna

Jeżeli nie możesz doczekać się lata, a bardzo zależy ci na opaleniźnie, wypróbuj samoopalacze, balsamy brązujące lub tzw. rajstopy w sprayu. Kosmetyki te ujednolicą koloryt skóry, zakryją przebarwienia i pieprzyki. Już nigdy więcej nie będziesz musiała chodzić na solarium lub korzystać z opalania natryskowego. Przed aplikacją kosmetyków dających sztuczną opaleniznę warto wykonać peeling. W ten sposób nasza skóra będzie gładka i o wiele łatwiej nałożymy wspominane wyżej produkty. Należy pamiętać, że efekt ładnej opalenizny uzyskamy tylko wtedy, kiedy samoopalacz nałożymy równomiernie i dokładnie wetrzemy go w skórę ciała.

Gładkie i piękne ciało

Chińskie bańki i body wrapping to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mogą uporać się z cellulitem, wiotką skórą lub rozstępami. Do zabiegu należy wykorzystać nawilżające i ujędrniające kosmetyki. Obydwa zabiegi poprawiają kondycję skóry, odżywiają i uelastyczniają ją. Masaż bańkami chińskimi i body wrapping możemy wykonać same w domu. Wystarczy dobrać odpowiednią wielkość baniek i zapoznać się z technikami masażu. Body wrapping jest zabiegiem złożonym, ale nie niemożliwym do wykonania w domu. Zrób peeling ciała, nałóż pielęgnacyjny kosmetyk, a następnie owiń nogi, biodra lub ramiona zwykłą folią spożywczą. W ten sposób wytworzy się ciepło, które przyspieszy regenerację skóry i wchłanianie składników odżywczych.

Zwiększ trwałość perfum!

Jak zwiększyć trwałość perfum? Na nadgarstek, zgięcie łokcia lub szyję nałóż odrobinę wazeliny kosmetycznej. Dzięki temu trikowi perfumy na skórze utrzymają się o wiele dłużej, a ich zapach będzie intensywniejszy. Oczywiście wystarczy niewielka warstwa produktu; zbyt duża ilość wazeliny mogłaby pobrudzić ubranie lub niepotrzebnie natłuścić skórę. Nie będziesz musiała martwić się więcej, że twoje ulubione perfumy tak szybko się ulatniają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *