To odmieni pielęgancję twojej skóry! Skuteczne porady kosmetyczne

Jest wiele trików kosmetycznych, o istnieniu których nie zdawałaś sobie sprawy. Gdybyś znała je wcześniej, makijaż lub pielęgnacja skóry byłyby o wiele prostsze. Przeczytaj tekst, a dowiesz się, co zrobić, aby ułatwić sobie niektóre codzienne czynności.

Sztuczna opalenizna

Jeżeli nie możesz doczekać się lata, a bardzo zależy ci na opaleniźnie, wypróbuj samoopalacze, balsamy brązujące lub tzw. rajstopy w sprayu. Kosmetyki te ujednolicą koloryt skóry, zakryją przebarwienia i pieprzyki. Już nigdy więcej nie będziesz musiała chodzić na solarium lub korzystać z opalania natryskowego. Przed aplikacją kosmetyków dających sztuczną opaleniznę warto wykonać peeling. W ten sposób nasza skóra będzie gładka i o wiele łatwiej nałożymy wspominane wyżej produkty. Należy pamiętać, że efekt ładnej opalenizny uzyskamy tylko wtedy, kiedy samoopalacz nałożymy równomiernie i dokładnie wetrzemy go w skórę ciała.

Gładkie i piękne ciało

Chińskie bańki i body wrapping to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mogą uporać się z cellulitem, wiotką skórą lub rozstępami. Do zabiegu należy wykorzystać nawilżające i ujędrniające kosmetyki. Obydwa zabiegi poprawiają kondycję skóry, odżywiają i uelastyczniają ją. Masaż bańkami chińskimi i body wrapping możemy wykonać same w domu. Wystarczy dobrać odpowiednią wielkość baniek i zapoznać się z technikami masażu. Body wrapping jest zabiegiem złożonym, ale nie niemożliwym do wykonania w domu. Zrób peeling ciała, nałóż pielęgnacyjny kosmetyk, a następnie owiń nogi, biodra lub ramiona zwykłą folią spożywczą. W ten sposób wytworzy się ciepło, które przyspieszy regenerację skóry i wchłanianie składników odżywczych.

Zwiększ trwałość perfum!

Jak zwiększyć trwałość perfum? Na nadgarstek, zgięcie łokcia lub szyję nałóż odrobinę wazeliny kosmetycznej. Dzięki temu trikowi perfumy na skórze utrzymają się o wiele dłużej, a ich zapach będzie intensywniejszy. Oczywiście wystarczy niewielka warstwa produktu; zbyt duża ilość wazeliny mogłaby pobrudzić ubranie lub niepotrzebnie natłuścić skórę. Nie będziesz musiała martwić się więcej, że twoje ulubione perfumy tak szybko się ulatniają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *