Czy opłaca się spróbować z szamponem w kostce? Naturalnie!

Stojąc przed sklepowymi półkami, nie raz zastanawiamy się, czy dany produkt będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Oferta związana z przeróżnymi szamponami, może przyprawić o zawrót głowy. Podejrzane składniki, plastikowe butelki i stosunkowo mała opłacalność — z tymi problemami muszą zmierzyć się kupujący. Rozwiązaniem może okazać się szampon w kostce, stosunkowo nowe odkrycie, które odmieniło spojrzenie na pielęgnację włosów.

Dbam o włosy w zgodzie z naturą

Świadomi konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na kosmetyki, które mogą poszczycić się dobrym składem. Szampon w kostce odpowiada na tę potrzebę, a także oferuje wiele więcej. Możemy mieć pewność, że zakupiony produkt będzie wolny od składników takich jak parabeny czy barwniki. Substancją myjącą w szamponie w kostce jest delikatny i nieszkodliwy SCI (Sodium Cocoyl Isethionate – Kokoiloizetionan sodowy). Jest to środek pochodzenia roślinnego, który pomaga w pienieniu się włosów. Dodatkowo szampon w kostce, posiada pH odpowiadające naszej skórze głowy, więc będzie dla nas bezpieczny.

Dobry dla włosów, dobry dla planety

Brak plastiku, wysoka wydajność, opakowanie odpowiednie do recyklingu — dzięki tym cechom, można określić szampon w kostce jako produkt ekologiczny. Powoli kończy się era kosmetyków, które mają negatywny wpływ na środowisko. Modne i pożyteczne są teraz produkty zero waste, a wśród nich szampon w postaci stałej. Poza tym warto mieć świadomość, że jest on niezwykle poręczny, dlatego też idealnie sprawdzi się w podróży. Dodatkowo jest to produkt wegański, co dla wielu osób może okazać się ważnym atutem.

Jak używać szamponu w kostce? 

Aby umyć włosy szamponem w kostce, trzeba umieścić go w kubeczku z wodą, a następnie wmasować otrzymaną pianę od skóry głowy, aż po końcówki. Można również zmoczyć kostkę i od razu w rękach wytworzyć pianę. Niektórzy pocierają kostką o mokre włosy i skórę głowy, jednak ten sposób niszczy naszą czuprynę. Jeśli produkt mało się pieni, można spłukać szampon, tak by powtórnie umyć włosy. W tym wypadku dużym plusem jest brak większych ograniczeń, gdyż produkt swobodnie starcza na kilkadziesiąt myć. Po użyciu kostkę należy umieścić w suchym miejscu, możemy na przykład użyć w tym celu pudełeczko lub mydelniczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *