Color correcting – jak ukryć tatuaż?

Niemodny wzorek, inicjały osoby, o której chciałabyś zapomnieć, a może po prostu nieudany portret? Jeżeli znudził ci się już twój tatuaż albo wiąże się z czymś lub kimś, kogo nie lubisz, możesz w bardzo prosty sposób zamaskować go. Wystarczy, że wykorzystasz prosty trik makijażystów, czyli color correcting. Na czym polega ta sztuczka?

Color correcting to nic innego, jak kolejna metoda konturowania ciała. Tak, jak przy modelowaniu twarzy lub strobingu, tak i tu wykorzystuje się korektory. Jak się okazuje, kosmetyki te służą nie tylko kamuflowaniu przebarwień, cieni pod oczami lub innych niedoskonałości. Znajdują także zastosowanie w maskowaniu tatuaży. W sieci znajdziemy mnóstwo filmików instruktażowych dotyczących kamuflowania kolorowych i czarnych wzorków lub napisów. Jakich korektorów i akcesoriów użyć, aby prawidłowo wykonać color correcting?

W color correcting odcień korektora ma bardzo duże znaczenie. Najlepszy będzie ten o barwie pomarańczowej. Dlaczego właśnie taki kosmetyk powinnyśmy wybrać? Odpowiedź jest bardzo prosta. Makijażyści używają takiego produktu do zamaskowania cieni pod oczami, zasinień i innych niedoskonałości, które mają niebieskawy lub fioletowy odcień. Jednak color correcting nieco różni się od zwykłego konturowania twarzy lub ciała. Jeżeli chcemy dokładnie zamaskować tatuaż, na skórę powinnyśmy nanieść kilka warstw korektora i pudru. Oczywiście, najpierw zastosujmy bazę pod makijaż. Sprawi ona, że pozostałe kosmetyki dłużej utrzymają się na skórze.

Jak ukryć tatuaż przy pomocy color correcting? Kiedy baza pod makijaż wchłonie się, możesz nałożyć pierwszą warstwę korektora o pomarańczowym odcieniu. Płaskim pędzelkiem do podkładu nanieś kosmetyk. Jeżeli za bardzo odróżnia się od kolorytu skóry, użyj transparentnego pudru; zaaplikuj go za pomocą miękkiej gąbeczki. Następnie nałóż kolejną warstwę pudru oraz podkład. Makijaż w stylu color correcting wykończ pudrem. Tatuaż stanie się niewidoczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *