DIY – zrób sobie domowy eyeliner z węgla aktywnego

Czasami z potrzeby, z pasji lub z przypadku zamieniamy się w producentki domowych kosmetyków. Własnoręcznie kręcone kremy, domowe odżywki i maski do włosów, balsamy do ust na bazie olejów roślinnych i ukochane przez wiele kobiet peelingi cukrowe – to wszystko produkty pielęgnacyjne, które łatwo wykonać. Jednak, czy da się zrobić domowe kosmetyki do makijażu?

Przekonujemy się, głównie za sprawą blogerek i vlogerek specjalizujących się w tematyce kosmetyków, że nie ma takiego produktu, którego nie dałoby się wykonać własnoręcznie. Wprawione fanki DIY mogą nawet stworzyć własną kompozycję zapachową, więc na pewno da się zrobić domowe kosmetyki do makijażu. Metodą prób i błędów, posiłkując się internetowymi poradnikami, warto choć raz poeksperymentować z dostępnymi np. w kuchni produktami. Przedstawiamy prosty przepis na domowy eyeliner w żelu.

Z czego zrobić eyeliner?

  • 2 łyżeczki naturalnego oleju kokosowego (najlepiej nierafinowanego),
  • 4 łyżeczki żelu aloesowego (do kupienia w sklepach internetowych),
  • 2 kapsułki węgla aktywnego (można go kupić w każdej aptece),
  • pół łyżeczki kakao w proszku (zamiast węgla, dla łagodnego koloru).

Jak zrobić domowy eyeliner?

Własnoręcznie zrobiony eyeliner to gwarancja samych naturalnych składników, które nie będą podrażniały wrażliwych oczu. Bazą dla kremowego eyelinera DIY jest olej kokosowy, który w temperaturze pokojowej ma woskową konsystencję. Ten tłoczony na zimno w wersji nierafinowanej będzie najlepszy, ale nada się też olej kokosowy spożywczy. Rozpuszczamy go nad parą wodną i dodajemy do niego żel aloesowy (zapewniający dodatkowe właściwości nawilżające) oraz naturalny barwnik. Według potrzeby możemy wykorzystać pokruszone tabletki węgla aktywnego, które dadzą intensywnie czarną barwę eyelinera, a dla brązowego kosmetyku zastosujmy zamiennik, czyli kakao w proszku. Po wymieszaniu masę przelewamy do szczelnego pojemniczka i przechowujemy w chłodnym miejscu. Domowy eyeliner z węgla aktywnego lub kakao ma takie same właściwości jak tradycyjny kosmetyk, a daje pewność całkowicie naturalnego składu i bezpiecznej formuły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *