Pędzle do makijażu dla początkującycych

Podstawą udanego, profesjonalnie wyglądającego make-upu są odpowiednie akcesoria, a w szczególności pędzle. To właśnie one pomagają makijażystkom tworzyć na powiekach i cerze przepiękny look.

Każda kobieta, która interesuje się makijażem, chciałaby malować się jak profesjonalistka. Jednak to nie jest możliwe od razu. Warto zacząć od zaopatrzenia się w zestaw pędzli do makijażu, którymi można stworzyć prawdziwą sztukę. Wizażystki zazwyczaj mają kilka swoich ulubionych modeli pędzli i ich się trzymają, więc sprawdź, które przydadzą Ci się na co dzień.

Pędzle do makijażu dla początkujących

● Pędzel do nakładania cienia do powiek

W zależności od tego, gdzie nakładasz cień, pędzel powinien mieć inny rozmiar. Precyzyjne nałożenie cienia na powiekę udaje się dzięki puchatym, lekko spłaszczonym i zaokrąglonym na końcu pędzlom.

● Pędzel do blendowania cienia

Blendowanie cieni jest podstawą makijażu. Taki efekt uzyskasz, wykorzystując zaokrąglony na końcu, puchaty pędzel do rozcierania granic między cieniami.

● Pędzel do pudru

Duży, puchaty pędzel do pudru z dużą końcówką ułatwia omiatanie twarzy pudrem transparentnym lub mineralnym. To wyjątkowo wygodny sposób nakładania pudru. Można wgniatać go w skórę, zapewniając większą trwałość makijażowi.

● Pędzel do podkładu

Pędzel typu flat top sprawdza się, gdy chcesz równomiernie nałożyć podkład na twarz. Możesz użyć oczywiście beauty blendera czy palców. Flat top jest gęstym, grubym, dużym pędzlem całkowicie ściętym na płasko. Ułatwia stemplowanie twarzy i rozprowadzenie fluidu tak, aby zapewnić pełne krycie przy wykorzystaniu niewielkiej ilości produktu.

● Pędzel do kresek i brwi

To niezwykle precyzyjny pędzel niewielkich rozmiarów, płaski, skośnie ścięty. Można wykorzystać go do malowania brwi, kresek czy podkreślenia linii rzęs cieniem. Wielozadaniowy pędzel na pewno przyda się w uzyskaniu precyzyjnego makijażu.

● Pędzel do malowania ust

Płaski, cienki, delikatnie zaokrąglony pędzel ułatwia malowanie ust. Można pomalować je także bez niego, ale w ten sposób nałożysz pomadkę wyjątkowo precyzyjnie, wiesz, ile produktu używasz, a efekty są o wiele trwalsze. Pędzel do ust jest istotny, jeżeli nie chcesz, aby szminka się rozmazywała.

Pędzle do makijażu – jakie wybrać?

Najważniejsza jest jakość pędzla, a nie to, jaki jego rodzaj wykorzystasz. Dobry pędzel do makijażu powinien być miękki, nie drapać skóry, a również być na tyle elastyczny, aby nie odkształcał się wraz z upływem czasu. Dobry pędzel do makijażu wytrzyma lata użytkowania bez utraty włosków. Jeżeli więc zamierzasz zainwestować w swój pierwszy zestaw pędzli do makijażu, zwróć uwagę na ich jakość i materiały, z jakich zostały wykonane. Lepiej dopłacić więcej i mieć pewność, że te akcesoria będą służyły Ci przez lata.