Urodowe triki, które musisz wypróbować!

Zalotka na ciepło

Która z nas nie lubi ładnie podkręconych rzęs? Kupujemy maskary wyposażone w szczoteczki, które mają nam w tym pomóc, spędzamy u kosmetyczki całe dnie na podkręcaniu rzęs, używamy dziwacznych gadżetów. Jednak najlepszym sposobem jest podgrzanie zalotki suszarką. Ciepło spowoduje, że rzęsy na dłużej zachowają skręt. Pamiętaj jedynie, że zalotkę należy zastosować zanim użyjesz maskary. Dlaczego? Po pierwsze, mogłabyś pobrudzić gadżet, a po drugie, tusz do rzęs, eyeliner lub cienie do powiek mogłyby się zetrzeć. Zamiast zalotki kupić możemy małą lokówkę do rzęs lub termiczną zalotkę. Co wybierasz?

Jaskółka na oku

Kreski malowane eyelinerem lub czarną i miękką kredką stały się hitem wśród dziewczyn. Niestety nie każda z nich wie, w jaki sposób należy posługiwać się tymi kosmetykami. Zdarza się, że kreski na oku są zbyt grube, nierówne, opadają w kierunku dolnej powieki lub stykają się z brwiami. Jeżeli chcesz narysować idealną kreskę, popularnie zwaną jaskółką, to najpierw powinnaś wytuszować rzęsy. W ten sposób ocenisz to, pod jakim kątem powinnaś namalować kreskę oraz to, w którym miejscu powinna się kończyć. Makijaż oczu będzie odtąd dla ciebie niezłą frajdą.

Aplikowanie cieni do powiek palcami

Nakładanie cieni do powiek pędzelkami to już chyba tradycja. Część makijażystów twierdzi, że do tego zadania świetne są pędzle syntetyczne, a inni stawiają na pędzle z naturalnym włosiem i drewnianymi elementami. Są też i tacy, którzy bez problemu nakładają kosmetyki małymi aplikatorami z gąbką. A czy wiedziałaś, że cienie do powiek można aplikować palcami? Konsystencja niektórych z nich wręcz sprzyja takiemu sposobowi malowania. Poza tym, kosmetyk daje bardziej intensywne wykończenie makijażu oczu, kolor jest trwalszy, a skóra równomiernie pokryta produktem. Oczywiście po skończeniu makijażu palce trzeba dokładnie umyć.

Mega objętość włosów

Kiedyś, aby zwiększyć objętość włosów, robiło się tzw. tapir na głowie. Niestety, taki trik niszczył pasemka, wysuszał je i prowadził do łamania pojedynczych kosmyków. Włosy stawały się osłabione i cienkie już u nasady. Dziś do zwiększenia objętości włosów używa się pianek, wałków rzepowych lub stosuje się specjalne techniki suszenia. W efekcie nasza fryzura jest elegancka, a włosy – mocne i lśniące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *