Rodzaje boba. Która fryzura pasuje do ciebie?

Kiedy przychodzisz do fryzjera i mówisz, że chcesz mieć boba, możecie myśleć o dwóch różnych fryzurach. Jest kilka rodzajów tej popularnej fryzury. Sprawdź, która najlepiej pasuje do ciebie!

Uniwersalność i stylowość fryzury w stylu bob jest powodem, dla którego bardzo często decydujemy się właśnie na ten rodzaj uczesania. Pasuje do każdego kształtu twarzy i będzie wyglądał świetnie niezależnie od typu urody.

To idealna fryzura dla kobiet, które lubią wygodę, ale nie chcą nosić całkowicie krótkich włosów. Bob ma optymalną długość – włosy nie wymagają ciągłego spinania, bo są na tyle krótkie, że się nie plączą. Jednocześnie włosy ścięte na boba można zapleść w dobierany warkocz albo niski kucyk, jeśli nie są mocno wycieniowane.

Jedna fryzura, wiele możliwości

Kobiety kochają boba również ze względu na różnorodność, jaką daje. Tak naprawdę ty i twoje koleżanki możecie mieć włosy ścięte na boba, a każda z was będzie wyglądała inaczej. Jak to możliwe? Różnicę robi sam kolor, gęstość włosów oraz to, czy fryzura jest z grzywką, czy bez niej. Trzeba jednak wiedzieć też, że jest kilka rodzajów boba. Który z nich wybrać, żeby wyglądać najlepiej?

RODZAJE BOBA

1. Blunt bob – w dziewczęcym stylu

Pierwszym rodzajem boba jest tzw. blunt bob, czyli bardzo dziewczęca fryzura o równym cięciu nieco poniżej uszu. Idea tej fryzury polega na tym, że ma wyglądać, jakby była skrócona tępymi nożyczkami. Dzięki temu jest pełna objętości i układa się rewelacyjnie niezależnie od tego, czy użyjemy okrągłej szczotki, czy jednak pozwolimy włosom wyschnąć samodzielnie. Blunt bob wpisuje się w trend eleganckiej nonszalancji i pozornej niedbałości, która ma w sobie naprawdę sporo uroku.

Komu pasuje blunt bob?

To cięcie idealne dla posiadaczek cienkich włosów, którym trzeba dodać objętość. Sprawdzi się u tych, którzy nie lubią poświęcać zbyt dużo czasu na układanie włosów.

2. Long bob – wydłużona wersja

Nieśmiertelna i bardzo kobieca wersja fryzury w stylu bob to tzw. long bob (inaczej lob). Jest zdecydowanie najdłuższym typem tego cięcia, ponieważ sięga aż do ramion, czasami nawet opierając się na nich delikatnie. Może mieć grzywkę, choć częściej spotyka się long bob z przedziałek na boku i włosami opadającymi delikatnie na czoło z jednej strony. To fryzura bardzo elegancka, chętnie wybierana przez gwiazdy, którą można nosić zarówno w wersji roztrzepanej, pełnej objętości, jak i uczesanej.

Komu pasuje long bob?

Brunetkom, blondynkom, szatynkom, o twarzy szczupłej i pociągłej albo pełniejszej i szerszej – to uniwersalne cięcie pasujące każdemu.

3. French bob – francuska elegancja

Klasyczna i wracająca do łask wersja nieśmiertelnego boba to tzw. french bob, który możemy kojarzyć z kina francuskiego. Tak naprawdę nie musimy zakładać do francuskiego boba typowego dla paryskich dam beretu, bo to cięcie wygląda niezwykle kobieco samo w sobie. Najczęściej ma długość mniej więcej do brody, jest ścięty prosto, podwinięty do wewnątrz na szczotce i występuje w towarzystwie grzywki. Choć w nowoczesnej wersji french boba można odnaleźć trochę szaleństwa, choćby połączenie prostej grzywki z delikatnie pofalowanymi włosami.

Komu pasuje french bob?

To jedna z mniej uniwersalnych wersji boba. Zdecydowanie nie sprawdzi się u osób o szerokiej, okrągłej twarzy, ponieważ optycznie poszerzy ją jeszcze bardziej. Za to idealnie zaokrągli twarz szczupłą i pociągłą, a także zakryje wysokie czoło.

4. Shaggy bob – wersja ekstrawagancka

Najbardziej szalona wersja klasycznego i bardzo uniwersalnego boba to tzw. shaggy bob, czyli włosy średniej długości, najczęściej nie dłuższe niż do ramion, odpowiednio wycieniowane – mogą być z grzywką lub bez niej. Jak najlepiej opisać tę wersję boba? To połączenie klasycznego cięcia z zadziornym, nieco punkowym cieniowaniem. Taka fryzura zdecydowanie odejmuje lat i doskonale podkreśla kobiece rysy twarzy, które pięknie zmiękcza. Poprawia też proporcje.

Komu pasuje shaggy bob?

Osobom o okrągłej twarzy pomoże ją delikatnie odchudzić, jeśli będzie sięgał kilka centymetrów za brodę. W wersji dłuższe piękne podkreśli owal pociągłej twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *