Trwała ondulacja powraca! Styliści fryzur okrzyknęli ją hitem 2021!

Jeśli myśląc „trwała ondulacja” z sentymentem przypominasz sobie Cher oraz Madonnę w latach 80 – wiedz, że burza loków powraca! 2021 to jednak nie będzie czas napuszonych jak u baranka koków, tylko maleńkich i gęsto poskręcanych, zupełnie jak we fryzurach afro. Poznaj najgorętszy trend włosowy w tym roku – trwała ondulacja wraca na salony (fryzjerskie i nie tylko). Zobaczysz, ze wkrótce czerwone dywany w Hollywood zaroją się od morza lwich grzyw. 

Trwała ondulacja dawniej

Przypominają ci się lata 80. i 90? Trwała ondulacja królowała w filmie, wideoklipach, na wybiegach.  Poskręcaną burzę loków nosiły największe  gwiazdy: Mariah Carey, Sandra, Cher, Madonna, Meg Ryan.

Jednak trwała ondulacja dawała piękne loki wysokim kosztem: bardzo niszczyła i przesuszała włosy, które przy nieustannym powtarzaniu zabiegu stawały się nie do odratowania,  dlatego ten trend szybko odszedł do lamusa.

Trwała ondulacja  dziś – co się zmieniło? 

Dziś styliści fryzur oferują nam burzę loków przy użyciu całkowicie innych kosmetyków, dlatego ten zabieg nie jest tak inwazyjny. Warto jednak pamiętać, że każde chemiczne działanie na włosy osłabia ich kondycję. Jednak umiejętnie i profesjonalnie przeprowadzona trwała ondulacja  nie sprowadzi dziś już tragedii na włosy.

Trwała ondulacja 2021  – jakie loki będą modne? 

Drobne loczki, które wyglądają jak efektowne afro to najmodniejsze uczesanie 2021. Ale nie przejmuj się, jeśli nie darzysz ich sympatią: trwała na większych wałkach także jest na topie! Pamiętaj też, że każdy skręt daje inną objętość a przede wszystkim długość włosom. Jeśli twoje sięgają do ramion, to maleńkie sprężynki skrócą je całkowicie!  Trwała ondulacja pięknie wygląda, jeśli masz dość przerzedzone włosy: sprężynki dodają wrażenia, że włosów wydaje się więcej, a fryzura jest pełna objętości.  Co ważniejsze, i z pewnością ucieszy niejedną kobietę: trwała ondulacja nie wymaga o poranku zaawansowanej stylizacji. Niekiedy wystarczy spryskać włosy dobrą, dwufazową odżywką i przeczesać je palcami. Efekty trwałej ondulacji utrzymują się długo – do 10 miesięcy.

Trwała na włosy – czy dla każdego?

Pewnie zastanawiasz się, czy każdy może się  zdecydować na trwałą ondulację? Z całą pewnością fryzjer odradzi ci ją, jeśli twoje włosy są zniszczone lub osłabione.

Trwała ondulacja – nawet ta, przy użyciu nowoczesnych preparatów do stylizacji –  jest bądź co bądź zabiegiem chemicznym. Oznacza to, ze produkty do „trwałej” działają inwazyjnie na strukturę włosa i mogą go osłabiać. W efekcie zmienia się skręt włosów – powstają loczki, które się nie rozprostują, dlatego pamiętaj, że trwała ondulacja nie jest dla każdego! Odradza się ją osobom, które mają zniszczone włosy.

Nie przekonałaś się do trwałej ondulacji? 

Jeśli mimo wszystko obawiasz się takiego chemicznego działania na włosy, a ponadto nie wiesz, czy będziesz się czuła (i wyglądała!)  dobrze w lokach, możesz na początek po prostu samodzielnie zrobić fale lub drobne loki  na włosach. Zakręć je na wałki o wybranej średnicy i utrwal odpowiednim płynem do kręconych włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *