Makijaż dla kobiety ciemnoskórej

Ciemna skóra, podobnie jak jasna, ma wiele odcieni. Są wśród nich odcienie bladego brązu i głębokiego hebanu. Ciemna skóra to także różne typy karnacji: ciepłe, czyli wiosna i jesień, oraz zimne, to znaczy lato i zima. Podczas gdy ciepły typ urody charakteryzuje się cerą w kolorze brązu, który może wpadać w pomarańczowy odcień, zimny ma barwę hebanu o szarobrązowym kolorycie. Czy – biorąc pod uwagę tak wiele czynników – można ustalić jednoznacznie, jak powinien wyglądać makijaż dla kobiety ciemnoskórej?

Kobieta ciemnoskóra i podkład

Podkład, który wybierze kobieta czarnoskóra, powinien mieć lekką konsystencję. Gęste i tłuste produkty spowodują efekt maski. Najlepiej sprawdzą się żelowe podkłady.

Kobieta ciemnoskóra i puder

Kobieta czarnoskóra puder powinna stosować z umiarem zgodnie z zasadą: im ciemniejszy kolor skóry, tym mniej pudru. Ponadto puder nie może być jaśniejszy od karnacji. Jeżeli zdarzy się inaczej, skóra przybierze popielaty odcień.

Kobieta ciemnoskóra oraz róż do policzków i cień do powiek

Kobieta czarnoskóra może śmiało stosować róż do policzków, ponieważ ten nada twarzy wyrazistości. Z kolei powieki powinna malować na złoto. Dobrym pomysłem będzie położenie na oczy brokatu w tym kolorze.

Makijaż dla kobiety ciemnoskórej

Teraz, kiedy już wiemy, jaki podkład, puder, róż do policzków i cień do powiek powinna stosować kobieta ciemnoskóra, możemy ustalić, jak ma wyglądać jej makijaż na co dzień i do pracy.

Makijaż na co dzień dla kobiety ciemnoskórej

powinien wyglądać naturalnie. Należy zacząć od nałożenia korektora na oczy i niedoskonałości skóry. Warto wybrać odcień maksymalnie o 2 tony jaśniejszy od karnacji. Czas na podkład. Jego odcień powinien być identyczny z odcieniem skóry. Oczy umaluj delikatnie; najlepiej sprawdzą się brązy i beże lub fiołkowy róż. Lekko oprósz cieniem górną powiekę, po czym użyj czarnej maskary. Na usta nałóż bezbarwny błyszczyk.

Makijaż do pracy dla kobiety ciemnoskórej

również powinien być naturalny. Kobieta ciemnoskóra powinna sięgać po matowy cień do powiek w pastelowych lub neutralnych kolorach, na przykład w beżu, brązie, brzoskwini lub szarości. Można podkreślić oko czarną kredką lub eyelinerem, ale warto zrobić to przed użyciem cieni. Pociągnij rzęsy czarnym lub brązowym tuszem. Matowy róż w jasnym kolorze dopełni całości. Usta wystarczy podkreślić błyszczykiem bezbarwnym lub w naturalnym kolorze ust. Alternatywnie można użyć błyszczyka różowego, beżowego lub brzoskwiniowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *