Co zrobić, by włosy nie puszyły się? Sprawdzone metody włosomaniaczek

To chyba jeden z najbardziej uciążliwych problemów większości dziewczyn. Puszące i elektryzujące się włosy mogą popsuć nawet najbardziej radosny dzień w życiu każdej kobiety. Na szczęście są proste sposoby, aby wygładzić włosy i zregenerować ich końcówki. Przetestuj wszystkie i wybierz najlepszy dla siebie.

Olaplex i cięcie

To chyba najprostsze sposoby na ograniczenie puszenia i elektryzowania się włosów. Rozdwojone końcówki nie wyglądają estetycznie, a zniszczenia z dolnych partii pasemek „przesuwają się” w kierunku czubka głowy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skrócenie włosów i zastosowanie kuracji wzmacniającej i regenerującej Olaplex. Zabieg polecany jest do farbowanych, suchych i osłabionych włosów.

Olejowanie włosów

Zabieg ten stał się bardzo popularny wśród włosomaniaczek. Polega na zaaplikowaniu olejku na włosy i skórę głowy. Efekt? Dociążone, wygładzone, nabłyszczone i zregenerowane pasemka. Pamiętaj, że bardzo ważny jest wybór odpowiedniego olejku. Kosmetyk dobierz do porowatości swoich włosów: niskiej, średniej lub wysokiej. Do pielęgnacji włosów niskoporowatych najlepsze będą: masła kosmetyczne, olejek rycynowy, olejek arganowy lub olejek kokosowy. Podczas olejowania włosów średnioporowatych wykorzystaj: olejek makadamia, olejek jojoba, olejek marakuja lub olejek marula. Podczas zabiegu na włosy wysokoporowate świetnie sprawdzą się takie olejki: migdałowy, z wiesiołka, z awokado lub z nasion bawełny.

Keratynowe prostowanie włosów

Jest to zabieg, który diametralnie odmienia wygląd i kondycję włosów. Możesz przeprowadzić go w domu, dobierając wcześniej odpowiednie kosmetyki. Keratynowe prostowanie włosów jest dość czasochłonne. A efekty? Włosy są gładkie, lśniące i miękkie w dotyku. Należy pamiętać o tym, by po każdym myciu włosy wyprostowane przy pomocy keratyny suszyć na szczotce. W ten sposób będą takie, jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego.

Kosmetyki wygładzające włosy i zabezpieczające końcówki

W drogeriach znajdziesz mnóstwo kosmetyków, które zapobiegną puszeniu i elektryzowaniu się włosów. Mogą to być na przykład: olejki, sera, jedwabie, odżywki i maseczki z silikonami. Dzięki nim wygładzisz pasemka, zabezpieczysz końcówki przed rozdwajaniem i dociążysz włosy. Co jakiś czas nałóż na włosy maseczkę lub odżywkę z dużą porcją składników odżywczych i nawilżających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *