Jak zrobić hollywoodzkie fale? Modelowanie włosów krok po kroku

Hollywoodzkie fale są bardzo efektowne i pasują do każdej okazji. Czeka cię wesele, wybierasz się na randkę, a może po prostu chcesz ładnie wyglądać i czuć się wyjątkowo? Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zafundowała sobie taką fryzurę. Sprawdź, jak to zrobić hollywoodzkie fale.

Hollywoodzkie fale i wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Hollywoodzkie fale najładniej wyglądają na lekko wycieniowanych włosach. Najdłużej utrzymają się przy małej wilgotności powietrza i wtedy, gdy nie jesteśmy ubrane w czapkę, golf, szalik lub inne części garderoby, o które mogą zahaczyć włosy. Dlatego do takiego uczesania najlepiej jest wybierać bluzki z głębokim dekoltem, gorsety i odzież bez dodatków (cekin, koronek).

Jeżeli loki stracą sprężystość, to warto przemyśleć alternatywne rozwiązanie. Może to być jakieś upięcie lub całkiem inna fryzura. Fale dłużej utrzymają się na porowatych, matowych i szorstkich włosach. Włosy niskoporowate i gładkie są trudniejsze w modelowaniu. Hollywoodzkie fale mogą być fryzurą wyjściową dla innych uczesań: koków, spiętych z tyłu spinką, końskiego ogona. Są idealne na ślub, bo będą pasowały do sukienek bez ramiączek.

Jednak rozpuszczone włosy mogą lepić się do pomadki, zaczepiać o kolczyki lub naszyjnik. Mimo że hollywoodzkie fale wyglądają na fryzurę łatwą do wykonania, to wcale tak nie jest. Grube loki są bardzo trudne do ułożenia i utrwalenia.

Hollywoodzkie fale krok po kroku

Do zrobienia hollywoodzkich fal potrzebne ci będą:

  • karbownica i gruba lokówka,
  • klipsy do podpięcia fal,
  • kosmetyki utrwalające,
  • dużo czasu, cierpliwości i umiejętności.
  1. Dokładnie rozczesz włosy – żadne pasemko nie może być splątane, pozbądź się kołtunów.
  2. Karbownicą należy zmatowić powierzchnię włosów. Możesz do tego wykorzystać również puder matujący.
  3. Włosy zacznij kręcić od pasm wyrastających nad karkiem, a skończ na włosach na czubku głowy. Każdy kosmyk nawiń na lokówkę i jeszcze gorące podepnij klipsem.
  4. Kiedy pasemka ostygną, odepnij klipsy, a fale rozdziel tak, żeby nabrały objętości. Fryzurę utrwal lakierem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *