Japoński manicure – regeneracyjna kuracja dla zniszczonych paznokci

Manicure japoński to tradycja kultywowana w kraju Kwitnącej Wiśni przeszło 400 lat. Początkowo tę kurację stosowali wyłącznie japońscy arystokraci, później zwyczajni Azjaci, aż do momentu, w którym niedawno ten trend rozprzestrzenił się na całym świecie. Nazwa może mylić, bo jest to zabieg odżywiający, a nie metoda stylizacji. Na czym polega manicure japoński? Dla kogo jest polecany?

Japoński manicure to nie jest zwykła kuracja odżywiająca preparatami w formie lakierów. Manicure japoński polega na cyklicznym, regularnym wcieraniu w płytkę paznokcia odpowiednio dobranych substancji odżywczych. Głównym składnikiem takich odżywczych maseczek jest pszczeli pyłek wzbogacony o witaminy (kompleks A, D i E). Dodatkowo w paście do manicure japońskiego znajdziemy proszek z krzemionki z Morza Japońskiego, który zawiera duże ilości keratyny. Połączenie tych wszystkich składników ma efektywnie odżywiać i regenerować nawet najbardziej zniszczone paznokcie.

Manicure japoński można wykonywać zarówno u kobiet, jak i mężczyzn – wszystko ze względu na fakt, że nie barwi on paznokci, a wyłącznie dogłębnie pielęgnuje. Zabieg wykonuje się na oczyszczonej płytce paznokcia i (co jest plusem) można wykonać go samodzielnie w domowym zaciszu. Sekretem tej metody pielęgnacji jest sposób wcierania wosku. Pastę z wosku pszczelego wzbogaconą o pozostałe składniki wciera się w płytkę paznokcia za pomocą naturalnego pilnika. Jednorazową kurację powinno się zakończyć zebraniem pozostałego proszku delikatną aksamitką – ma to sprawić, że wszystkie substancje zostaną zamknięte w strukturze paznokcia.

Efektywne wykorzystanie właściwości odżywczych wosku pszczelego, witamin i krzemionki przyniesie rezultaty tylko przy regularnym wcieraniu. Widoczne efekty przyniesie mniej więcej 40-minutowa kuracja odżywcza, którą należy powtórzyć co najmniej czterokrotnie w odstępach 2-3 tygodniowych. To duży plus manicure japońskiego, bo standardowe kuracje odżywiające należy wykonywać dużo częściej.

Istnieją niestety też przeciwwskazania do zastosowania manicure japońskiego. To metoda, którą należy wykonywać na dobrze dotlenionych paznokciach. Z tego względu kobiety, które regularnie noszą akryl lub żel na paznokciach, niestety nie skorzystają z dobroczynnych właściwości, jakie oferuje japoński manicure. W ich przypadku konieczna jest kilkutygodniowa przerwa między kolejnymi stylizacjami paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *