Jak one to robią? Poznaj sekret urody Azjatek

Pielęgnacja skóry według Japonek i Chinek podbija Internet i cały kosmetyczny świat. Nic dziwnego; w końcu Azjatki zachwycają urodą, piękną i gładką cerą. Masaż twarzy olejkami w wykonaniu mieszkanek Dalekiego Wschodu jest dobrze znany wszystkim dziewczynom, które cenią sobie zdrową skórę. Dowiedz się, czym jest tajna broń Azjatek w walce z niedoskonałościami cery.

W Azji już małe dziewczynki uczy się pielęgnacji skóry twarzy. To właśnie dlatego cera Chinek i Japonek jest tak gładka, nawilżona i odżywiona. Oczywiście zdrowa dieta, bogata w owoce morza, nie wystarczy, aby zachować piękny i młody wygląd. Bardzo ważne są kosmetyki. A jednym z ulubionych produktów kobiet zamieszkujących wymienione wyżej kraje Orientu jest emulsja do twarzy. Co takiego niezwykłego jest w tym kosmetyku?

Emulsja do twarzy nazywana jest często lotionem. Konsystencja kosmetyków jest bardzo podobna: lekka, delikatna, bez parafiny i innych tzw. zapychaczy. Zarówno emulsja, jak i lotiony bardzo dobrze się rozprowadzają i szybko wchłaniają w skórę. Ich najważniejszym zadaniem jest nawilżanie i utrzymanie odpowiedniego poziomu wody przez najdłuższy czas. Dodatkowo produkty uelastyczniają, łagodzą i regenerują naskórek oraz głębsze warstwy skóry.

Jak aplikować emulsję? Kolejność nakładania kosmetyków dla Azjatek jest bardzo ważna. Uważają one, że produkty nawilżające lepiej i szybciej wnikają w skórę już nawodnioną. Niewielką ilość emulsji nakłada się na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Należy wmasować ją kolistymi ruchami, kierując się ku żuchwie, a następnie ku górze twarzy. Pamiętaj, że skóry nie wolno naciągać – mogłabyś doprowadzić do pojawienia się zmarszczek. Emulsję stosuje się rano i wieczorem.

Jakie znasz emulsje do pielęgnacji twarzy? Jeżeli dopiero zaczynasz kosmetyczną przygodę z nawilżaniem skóry, sprawdź te produkty: Intensive Emulsion Skin 79, Make A Difference Plus+ Rejuvenating Treatment Lotion Origins, emulsja z kolegenem It’s Skin, Dramatically Different Moisturizing Lotion Clinique.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *