Co uczula twoją skórę? Pielęgnacja cery wrażliwej

Cerę wrażliwą jest bardzo trudno pielęgnować. Dlaczego? Ponieważ jest najbardziej podatna na podrażnienia i uczulenia. Sprawdź, które kosmetyki stosować, aby cieszyć się zdrową i piękną buzią. Przekonaj się także, których substancji unikać, a z którymi być za pan brat.

Co podrażnia cerę wrażliwą? Być może uczulenia pojawiają się wtedy, gdy w niewłaściwy sposób używasz kosmetyków pielęgnacyjnych. Z tego powodu peeling gruboziarnisty zamień na peeling enzymatyczny. Jak działa ten ostatni produkt? Roślinne enzymy powoli rozpuszczają i usuwają martwe komórki skóry. Wygładzają buzię, zmiękczają naskórek i nawilżają cerę. Peeling z drobinkami ściernymi podrażnia wrażliwą skórę, a nakładając go na twarz, roznosisz krostki i inne niedoskonałości.

Jeżeli masz wrażliwą skórę, to unikaj drażniących i agresywnie działających produktów myjących. Nie stosuj kosmetyków z zawartością SLS i ALS. Są to substancje wysuszające i wywołujące reakcje alergiczne. Uszkadzają naturalny płaszcz lipidowy skóry, odsłaniając ją tym samym na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. W pielęgnacji twarzy wypróbuj żele myjące Physiogel lub Cetaphil. Produkty mają działanie nawilżające i ochronne. Na co dzień używaj kremów z filtrem przeciwsłonecznym, które dodatkowo zabezpieczą skórę przed promieniami słonecznymi.

Pamiętaj, że nie wolno stosować kilku kosmetyków na raz. Nie wolno także zbyt często zmieniać produktów do pielęgnacji. Dlaczego? Używanie dużej liczby produktów pielęgnacyjnych może doprowadzić do podrażnień. Co więcej, mogą zachodzić między nimi reakcje chemiczne, które prowadzić będą do powstawania uczuleń. Nie poleca się na przykład mieszania kwasów owocowych z retinoidami.

Jakie składniki podrażniają skórę twarzy? Są to między innymi: parabeny, sztuczne substancje zapachowe i barwiące, lanolina, parafina, olej mineralny i wiele innych. To, czy dany składnik wywoła uczulenie, zależy od jego stężenia w kosmetyku. Im jest ono wyższe, tym bardziej prawdopodobne, że twoja skóra zareaguje negatywnie. Wybieraj produkty z zawartością substancji nawilżających i łagodzących. Dzięki temu twoja buzia będzie piękna i zdrowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *