Bursztyn w kosmetyce – sprawdź, co potrafi ten piękny kamień!

Bursztyn to jeden z najcenniejszych kamieni w świecie jubilerstwa. Jest chętnie wykorzystywany do tworzenia biżuterii, ale okazuje się, że to nie jest jedyne jego zastosowanie. Nie tylko upiększa, ale wspiera urodę, ponieważ jest świetnym składnikiem kosmetyków. Sprawdź, ile zyska Twoja skóra, gdy wprowadzisz do pielęgnacji krem z bursztynem!

Bursztyn – właściwości kosmetyczne

Czy wiesz, że bursztyn ma właściwości energetyzujące? Po rozdrobnieniu z masy bursztynowej uwalniają się wolne elektrony, które pobudzają komórki do odnowy. Zwiększają też ich aktywność biologiczną. Krem do twarzy z bursztynu będzie idealny do cery zmęczonej, poszarzałej i pozbawionej witalności. Co więcej, kosmetyki zawierające w składzie bursztyn doskonale nawilżają, a także lekko natłuszczają skórę i powodują wzrost jej jędrności i elastyczności. Bursztyn jest doskonałym składnikiem kremów do cery po 40 roku życia, ponieważ zmniejsza szorstkość skóry i spłyca zmarszczki.

Kosmetolodzy wykorzystują też energetyzujące, bakteriobójcze i antyoksydacyjne właściwości bursztynu, który pobudza metabolizm komórek i zapobiega tworzeniu się wolnych rodników. Warto też wspomnieć, że jest on naturalnym filtrem przeciwsłonecznym, a także pomaga w regeneracji komórek.
Jantar stosuje się nie tylko w pielęgnacji skóry: użyty w szamponach, odżywkach i maskach wzmacnia włosy i sprzyja ich regeneracji. Pobudza też cebulki do pracy. Ponadto bursztyn jest składnikiem soli do kąpieli: sprawia, że skóra jest doskonale nawilżona, elastyczna i gładka.

Kwas bursztynowy kosmetyce – co potrafi?

Z bursztynu pozyskiwany jest także bardzo cenny kosmetycznie kwas bursztynowy. Ciekawostka, że bursztyn jako jedyny kamień szlachetny podczas tarcia ze skórą tworzy ujemne ładunki elektryczne, a w efekcie jonizuje ją i przywraca jej równowagę, zwalczając niechciane jony dodatnie, odpowiedzialne za stres oksydacyjny. Kwas bursztynowy przyczynia się do rewitalizacji skóry, delikatnie złuszcza martwy naskórek i biostymuluje ją do naturalnej odnowy. To właśnie kwas bursztynowy bierze udział w ważnych przemianach biochemicznych, wytwarzających ATP, czyli energię, istotną w funkcjonowaniu komórek.
Ten silny antyoksydant chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem. W zauważalny sposób spłyca zmarszczki i dodaje blasku zmęczonej skórze. Niewątpliwą zaletą kwasu bursztynowego jest także to, ze może być stosowany przez cały rok! Ponieważ nie ma działania fotouczulającego, nie powoduje przebarwień skóry.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *