Żaden kosmetyk nie przetrwa demakijażu! Jak usunąć tusz do rzęs i podkład?

Demakijaż… Wiele kobiet o nim zapomina lub wykonuje go niepoprawnie. A pamiętaj: niedokładnie oczyszczona skóra nie będzie zadowolona. Zobaczysz, że niedługo odwdzięczy ci się podrażnieniami, krostkami i innymi niedoskonałościami. Sprawdź, jak usunąć każdy rodzaj makijażu i mieć zdrową cerę.

Demakijaż oczu: tusz do rzęs i eyeliner

Do usuwania makijażu oczu użyj delikatnej emulsji, mleczka lub płynu dwufazowego. Skóra powiek i wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego podczas demakijażu uważajmy, aby nie doprowadzić do pojawienia się podrażnień i nie spowodować wypadania rzęs. Płatek kosmetyczny należy zwilżyć produktem do demakijażu, a następnie przyłożyć go do powieki i delikatnie docisnąć. Kiedy tusz do rzęs i cienie do powiek rozpuszczą się, możesz spokojnie iść spać.

Demakijaż twarzy: podkład i róż do policzków

Usuwanie makijażu twarzy zacznij od delikatnego masażu pianką oczyszczającą. W ten sposób nie tylko usuniesz część kosmetyków. Pory skóry otworzą się, krążenie krwi poprawi się, a skóra stanie się bardziej napięta. Następnie piankę zmyj ciepłą wodą i przystąp do właściwego oczyszczania skóry. Użyj do tego płynu micelarnego lub innego kosmetyku, który dokładnie usunie resztki makijażu z powierzchni twarzy. Jeżeli malujesz się delikatnie, użyj tylko ciepłej wody do oczyszczania twarzy.

Demakijaż ust: szminka i błyszczyk

Szminki i błyszczyki mają intensywne kolory i gęstą konsystencję. Z tego powodu jest je trudno usunąć. Dochodzi do tego delikatna i wrażliwa skóra ust. Masz zatem dwa rozwiązania. Wyraziste odcienie zastąpić naturalnymi, a kosmetyki o ciężkiej i gęstej formule – tymi lżejszymi i zawierającymi naturalne składniki. I drugie rozwiązanie. Używaj kosmetyków do malowania ust w swoich ulubionych odcieniach. Usuwaj je jednak płynami dwufazowymi. Podczas demakijażu postępuj tak samo, jak przy zmywaniu makijażu oczu. Bądź delikatna i uważaj, by nie naruszyć wrażliwego naskórka ust.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *