Najnowsze trendy w makijażu wiosna-lato 2017

Jak zawsze, z początkiem nowego roku i nowego sezonu pojawiają się nowe trendy w makijażu. Niektóre elementy make-upu wracają do łask, inne pozostają bez zmian. Standardowo mamy kilka propozycji bez większej zmiany, ale jest też parę zaskoczeń. Co proponują styliści i wizażyści na sezon wiosenny 2016?

Niebieskie pociągnięcie farbą

Zdecydowanie najbardziej artystyczną i odważną propozycję przedstawiono na pokazie Chanel. Oczy pomalowane bardzo pastelowymi kolorami, ze szczególnym zwrotem ku błękitom naokoło całych oczu, na wzór namalowanych pędzlem okularów lub maski. Rzęsy i kontur oczu bez podkreślenia.

Bardziej stonowany błękit

Błękit, w zdecydowanie delikatniejszej odsłonie, proponują nam również Jonathan Saunders i Monique Lhuillier. Pastelowe i jaskrawe błękity jako oprawa oczu i makijaż powieki to zaproponowany na 2016 trend.

Pastelowe odcienie żółtego

Trzecia z odważnych propozycji to make-up zaproponowany przez amerykańską markę kosmetyków MAC. Bardzo mocne i intensywne kolory na całej powiece. Dominująca ma być pastelowa żółć, pomarańcz, limonka i wszystkie podobne odcienie.

Klasyczna czerwień ust

Nie ma się co oszukiwać, klasyka zawsze będzie w cenie. Szminka w odcieniach czerwieni i wina nie przestaje być modna i ma królować na wiosnę 2016, ale tylko w połączeniu ze stonowaną oprawą oczu.

Retro odsłona rzęs

W sezonie wiosna-lato 2016 do łask powraca styl retro, w którym królowały mocno podkreślone rzęsy. Najlepiej ten trend zobrazowano na pokazie Louis Vuitton, gdzie wzrok przyciągały sztuczne, gęste i (momentami groteskowo) długie rzęsy – im ciekawsze wzory, tym lepiej.

Makijaż gwiazdy rocka

Wiosna 2016 to nie tylko pastele, ale również mocno podkreślone oko. Metaliczny makijaż (cienie w odcieniach szarości i grafitu), mocny kontur oczu i oprawa z grubej czarnej kreski. Do kompletu jasny podkład dla efektu bladości i uwydatnienia rockowych oczu.

Naturalność w cenie

Ostatnia propozycja z wybiegów Chloe i Gucci to klasyczny w ostatnich latach make-up „no make up”, który nie traci na wartości. Propozycja dla mniej odważnych to pastelowe beże i delikatne brązy, subtelnie podkreślone oko i naturalne uwydatnienie kości policzkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *