Szczotkowanie ciała na sucho – po co się szczotkować? Skuteczny sposób na zdrową skórę

Poprawa krążenia, zmniejszenie rozstępów, redukcja cellulitu – korzyści ze szczotkowania ciała jest wiele, a to tylko kilka z nich. Sprawdź jakie zalety ma masaż ciała szczotką na sucho. 

Czym  jest szczotkowanie na sucho? 

Masz ochotę na domowe spa? Sięgnij po szczotkę! Szczotkowanie jest niezwykle korzystnym dla skóry rytuałem, który polega na masażu naszego ciała szczotką z grubego, naturalnego materiału i włosia (najczęściej z bambusa lub tampico). Ważne, by była odpowiednio twarda, lecz nie sprawiała bólu i podrażnień podczas używania. Poświęć 15 minut dziennie, aby cieszyć się poprawą kondycji i wyglądu skóry. 

Jak wykonać masaż szczotką na sucho? 

Masaż wykonujemy posuwistymi ruchami po ciele od dołu ku górze. Zacznij od stóp, a potem kieruj się do nóg, brzucha, rąk. Masuj zawsze w kierunku serca. Taki ruch polepsza krążenie limfy w naszym organizmie, która odpowiada za jego detoksykację. Nieprawidłowe krążenie lub zastój limfy powoduje często bolesną opuchliznę i obrzęk, głównie rąk i nóg. Okolice ud i pośladków masuj mocniej, zaś brzuch i okolice piersi subtelnymi okrężnymi ruchami. Posunięcia po ciele powinny być delikatne i nie powodować dyskomfortu. Pierwsze szczotkowanie może nie należeć do najprzyjemniejszych, ale nie zniechęcaj się! Po 2-3 dniach Twoja skóra przyzwyczai się do uczucia szczotkowania. Szczotkowanie powinno stać się przyjemnością, która zapewni Ci poczucie relaksu i odnowy. Powtarzaj tę czynność co rano – zapewnisz sobie energię na resztę dnia.

Zalety szczotkowania na sucho

Po regularnym szczotkowaniu pierwsze efekty będziesz mogła dostrzec już po tygodniu. Oto 3 główne zalety codziennego masażu:

1. Złuszczenie martwego naskórka – szczotkowanie ciała działa jak peeling. Pozbędziesz nieestetycznych suchych skórek i martwego naskórka zalegającego na powierzchni skóry. Brak zrogowaciałego naskórka zapobiegnie także wrastaniu włosków po depilacji. Skóra stanie się gładsza i nabierze zdrowego kolorytu. 
2. Walka z cellulitem – pomarańczowa skórka to zmora wielu kobiet. Jej posiadaczki dobrze wiedzą, jak trudno jest się jej pozbyć. Większość specyfików czy kremów na tę dolegliwość okazuje się bezskuteczna. Jeśli walczysz z cellulitem, skorzystaj z dobrodziejstw jakie niesie masaż szczotką! Masuj energicznie problematyczne okolice ud czy pośladków. 
3. Poprawa krążenia – lepsze krążenie krwi zapewni Ci szybszą regenerację, odbudowę i wzmocnienie skóry. Krew rozprowadza po organizmie tlen i substancje odżywcze, które wzmacniają jej strukturę. Ponadto, dobre ukrwienie i wzmocnienie skóry przeciwdziała powstawaniu rozstępów. 

Skóra gotowa na kolejny etap

Skóra po szczotkowaniu jest złuszczona i rozgrzana. Warto zaaplikować teraz krem nawilżający, który zapewni jej odpowiedni poziom nawodnienia. Twoja skóra po masażu w mgnieniu oka wchłonie krem i wszelkie zawarte w nim substancje odżywcze. 

Łap szczotkę i masuj!

Szczotkowanie to nie tylko dobry wygląd, ale i nastrój! Znajdź 5-15 minut dziennie, by zadbać o swoje ciało i detoks.