Woda termalna vs woda z lodowca – którą wybrać w pielęgnacji skóry?

Czy wiesz, że wody termalne oraz te z lodowców mają skład którego nie da się odtworzyć w żadnym laboratorium? Są w nich zawarte wyjątkowe składniki, które częściowo odkładają się w warstwie rogowej naskórka, a także mają możliwość przeniknięcia do głębszych warstw skóry. Jakie efekty daje stosowanie wody termalnej oraz wody z lodowca? Którą lepiej wybrać?

Woda termalna jako kosmetyk

Ojczyzną wody termalnej jest bez wątpienia Francja – stamtąd pozyskuje się największą ilość wspomnianej wody. Jedną z cenniejszych jest ta, pozyskana ze źródeł alpejskich, z okolicy Grenoble. Ta woda termalna zawiera aż 11 gramów minerałów oraz innych pierwiastków śladowych na litr! To dlatego została uznana za najbogatszą wodę termalną i jest tak chętnie wykorzystywana w kosmetykach.

Woda termalna to także jedyna izotoniczna Woda która nie wysusza skóry można powiedzieć że działa ona jako jak specyficzne fizjologiczne serum do twarzy. chodź choć nie konsystencji serum, to jednak wnika w głębsze warstwy skóry, koi ją i przywraca równowagę biologiczną skóry.
Cenną wodą termalną stosowane w pielęgnacji jest woda z Vichy. Ma cenne działanie kosmetyczne ponieważ przygotowuje skórę do walki ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, równoważy jej pH, uspokaja i zmiękcza naskórek oraz zwiększa chłonność skóry.

Woda z lodowca jako kosmetyk

To wyjątkowa woda: wydobywa się ją w bardzo trudnych i jednocześnie sterylnych warunkach, dlatego jest nieskazitelnie czysta. Pochodzi z topniejących gór lodowych i ma mnóstwo cennych właściwości: łagodzi zaburzoną równowagę skóry i wspomaga jej nawilżenie. Jej struktura jest niezmieniona od tysięcy lat! i Dlatego to właśnie woda lodowcowa jak mało która przywraca cerze witalność i jest wolna od szkodliwych toksyn. To jedyna woda, która pochodzi z czasów, gdy środowisko naturalne nie było zanieczyszczone tak, jak dziś. Dlatego woda z lodowca zawsze będzie deklasowała inne wody używane w kosmetykach. W efekcie doskonale i głęboko nawilża skórę. Ma w składzie cenne dla skóry minerały: wapń i magnez, które przyczyniają się do oczyszczania i odżywiania skóry. Dzięki wodzie z lodowca cera odzyskuje swoją fizjologiczną równowagę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *