Jak dbać o dłonie i paznokcie?

Dłonie są naszą wizytówką. Wszyscy je widzą, ciągle coś nimi robimy, przez co są najbardziej podatne na uszkodzenia. Jeżeli chcesz cieszyć się pięknymi dłońmi, odpowiednio o nie zadbaj.

Nasze dłonie narażone są zarówno na negatywny wpływ czynników atmosferycznych, jak i wszelkie uszkodzenia. Szkodliwe promieniowanie UV przyspiesza proces starzenia się skóry. Zapewnij dłoniom odpowiednią ochronę. 

Jak zadbać o dłonie?

Dłonie i paznokcie – łatwo je uszkodzić. Warto więc pamiętać o podstawowych zasadach i środkach ochrony. Nawilżaj dłonie i paznokcie najczęściej, jak się tylko da.

Zawsze miej przy sobie krem, w którego składzie znajduje się wiele witamin, składników ochronnych i łagodzących. Szczególnie ważne jest, aby zawierał mocznik, witaminy A i E, a także filtr UV.

Przydadzą ci się peelingi do skóry dłoni (możesz wykonać je w domu samodzielnie).

Używaj kremu nawilżającego po każdym myciu dłoni, a do mycia stosuj wyłącznie delikatne mydło o odpowiednim pH.

Zakładaj rękawiczki ochronne, aby twoje dłonie nie miały kontaktu z detergentami podczas sprzątania.

Pielęgnacja paznokci

  • Nawilżaj paznokcie! Przede wszystkim od wewnątrz, ponieważ wyłącznie zewnętrzna pielęgnacja na niewiele się zda.
  • Zakładaj rękawiczki do sprzątania, aby nie uszkodzić płytki paznokcia. Odtłuszczaj i odsuwaj skórki za pomocą przeznaczonego do tego preparatu.
  • Używaj wyłącznie szklanego lub papierowego pilniczka do skracania paznokci, ponieważ metalowy sprawi, że paznokcie zaczną się rozdwajać.
  • Utwardzacze nie mogą zostać pominięte. Pamiętaj też o regularnym odżywianiu i zabezpieczaniu paznokci.
  • Zadbane skórki będą naszym atutem, jeżeli podarujemy im odpowiednią pielęgnację. Użyj preparatu do zmiękczania, następnie odsuń je patyczkiem i wmasuj w nie oliwkę.
  • Smaruj paznokcie wazeliną. Pomoże ci to zachować odpowiednio nawilżone skórki każdego dnia. Suche i postrzępione nie wyglądają estetycznie.
  • Warto od czasu do czasu udać się do kosmetyczki, która nada odpowiedni kształt skórkom i paznokciom, dzięki czemu będzie nam łatwiej o nie dbać.

Manicure

Propozycji na idealny manicure jest mnóstwo. Jeżeli nie masz pieniędzy, możesz wykonać go samodzielnie w domu. W tym celu potrzebujesz kilka niezbędnych przyrządów, jak patyczki do uszu, patyczek do usuwania skórek, preparat do usuwania skórek, pilniczek i miseczkę napełnioną wodą z mydłem. Dokładnie oczyść płytkę paznokcia. Następnie spiłuj je i odsuń skórki. Nałóż bazę, lakier, utwardzacz i gotowe!

Każda kobieta lubi mieć zadbane dłonie i paznokcie. Zadbany, piękny manicure na pewno poprawi ci humor i samoocenę. Poczuj się wyjątkowo. Perfekcyjny manicure wcale nie musi zostać wykonany przez profesjonalistkę. Zrelaksuj się i poświęć sobie odrobinę uwagi.

SPA dla dłoni i paznokci. Poza kremem użyj do tego peelingu, ciekłej parafiny i rękawiczek. Usuń resztki lakieru do paznokci, namocz je w ciepłej wodzie, na koniec nałóż krem. Załóż rękawiczki i zostaw na noc. Następnego dnia będziesz mogła cieszyć się pięknymi, wypielęgnowanymi dłońmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *