Poradnik domowy: jak wyczyścić BeautyBlender?

Gąbki do makijażu BeautyBlender cieszą się niezmienną popularnością, na stałe zaskarbiły sobie już serca kobiet na całym świecie. Są poręczne, delikatne dla skóry, a przede wszystkim bardzo dobrze rozprowadza się nimi płynne i kremowe produkty. Najwięcej pytań pojawia się jednak w kwestii czyszczenia BeautyBlenderów – jak to robić, żeby gąbka nie była brudna w środku?

Najważniejszą zasadą w czyszczeniu gąbek do makijażu (podobnie ma się to w przypadku pędzli) jest zasada 2S – systematyczność i skrupulatność. BeautyBlender powinien być wyczyszczony od razu po użyciu, za każdym razem, gdy z niego korzystamy. Nie powinno się pozostawiać brudnego BeautyBlendera, ponieważ mogą rozwijać się w nim bakterie i makijaż nie będzie higieniczny.

BeautyBlender czyści się nieco inaczej niż pędzel, z którego o wiele łatwiej usunąć np. podkład. Produkt, który wsiąknie w gąbkę jest trudniejszy do usunięcia, ale trzeba pamiętać, że nie jest to niemożliwe. Polecanym przez wizażystów sposobem jest czyszczenie dwuetapowe. Zalecają oni czyścić BeautyBlender z taką starannością, z jaką oczyszczamy każdego dnia twarz. Tylko wówczas gąbka posłuży dłużej i będzie w lepszym stanie.

Cena BeautyBlendera skłania do tego, żeby gąbkę czyścić dwuetapowo – wstępne mycie z pomocą delikatnego produktu czyszczącego, a następnie oczyszczanie dodatkowe np. olejkiem roślinnym. System dwuetapowy zapewnia dokładniejsze czyszczenie BeautyBlendera, a w konsekwencji bardziej higieniczny makijaż.

  1. Pierwszy etap to wstępne czyszczenie BeautyBlendera. Warto zastanowić się chwilę nad tym, czym czyścić BeautyBlender. Może to być delikatne, naturalne mydło w płynie np. Protex, ale poleca się czyszczenie BeautyBlendera płynem BlenderCleanser oryginalnej marki. Wszystko zależy od budżetu. Mydełko dobrze się pieni, a produkt wnika w głąb gąbki wyciągając zanieczyszczenia. W oryginalnym płynie BeautyBlender trzeba moczyć około kwadransa.
  2. Drugi etap to ponowne oczyszczanie. Producent poleca zastosować do czyszczenia oryginalny produkt marki, czyli mydło BlenderCleanser Solid, które zawiera ekstrakty z soi i lawendy. Mydło pielęgnuje włókna BeautyBlendera i działa antybakteryjnie. Można je jednak z powodzeniem zastąpić ulubionym olejkiem roślinnym, którym np. oczyszczamy twarz. Olej do czyszczenia BeautyBlendera sprawdza się tak samo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *