Poradnik domowy: jak wyczyścić BeautyBlender?

Gąbki do makijażu BeautyBlender cieszą się niezmienną popularnością, na stałe zaskarbiły sobie już serca kobiet na całym świecie. Są poręczne, delikatne dla skóry, a przede wszystkim bardzo dobrze rozprowadza się nimi płynne i kremowe produkty. Najwięcej pytań pojawia się jednak w kwestii czyszczenia BeautyBlenderów – jak to robić, żeby gąbka nie była brudna w środku?

Najważniejszą zasadą w czyszczeniu gąbek do makijażu (podobnie ma się to w przypadku pędzli) jest zasada 2S – systematyczność i skrupulatność. BeautyBlender powinien być wyczyszczony od razu po użyciu, za każdym razem, gdy z niego korzystamy. Nie powinno się pozostawiać brudnego BeautyBlendera, ponieważ mogą rozwijać się w nim bakterie i makijaż nie będzie higieniczny.

BeautyBlender czyści się nieco inaczej niż pędzel, z którego o wiele łatwiej usunąć np. podkład. Produkt, który wsiąknie w gąbkę jest trudniejszy do usunięcia, ale trzeba pamiętać, że nie jest to niemożliwe. Polecanym przez wizażystów sposobem jest czyszczenie dwuetapowe. Zalecają oni czyścić BeautyBlender z taką starannością, z jaką oczyszczamy każdego dnia twarz. Tylko wówczas gąbka posłuży dłużej i będzie w lepszym stanie.

Cena BeautyBlendera skłania do tego, żeby gąbkę czyścić dwuetapowo – wstępne mycie z pomocą delikatnego produktu czyszczącego, a następnie oczyszczanie dodatkowe np. olejkiem roślinnym. System dwuetapowy zapewnia dokładniejsze czyszczenie BeautyBlendera, a w konsekwencji bardziej higieniczny makijaż.

  1. Pierwszy etap to wstępne czyszczenie BeautyBlendera. Warto zastanowić się chwilę nad tym, czym czyścić BeautyBlender. Może to być delikatne, naturalne mydło w płynie np. Protex, ale poleca się czyszczenie BeautyBlendera płynem BlenderCleanser oryginalnej marki. Wszystko zależy od budżetu. Mydełko dobrze się pieni, a produkt wnika w głąb gąbki wyciągając zanieczyszczenia. W oryginalnym płynie BeautyBlender trzeba moczyć około kwadransa.
  2. Drugi etap to ponowne oczyszczanie. Producent poleca zastosować do czyszczenia oryginalny produkt marki, czyli mydło BlenderCleanser Solid, które zawiera ekstrakty z soi i lawendy. Mydło pielęgnuje włókna BeautyBlendera i działa antybakteryjnie. Można je jednak z powodzeniem zastąpić ulubionym olejkiem roślinnym, którym np. oczyszczamy twarz. Olej do czyszczenia BeautyBlendera sprawdza się tak samo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *