Płukanki do włosów. Którą wybrać: srebrną, fioletową, a może niebieską?

Czy stosujesz płukanki do włosów? Jeśli już po nie sięgamy, to najczęściej po te kwaśne, które domykają łuski i wygładzają włosy po myciu. Warto jednak poznać również kolorowe płukanki do włosów. Jak działają srebrne, różowe, fioletowe i niebieskie płukanki? Na jakich włosach się sprawdzą? 

Wrzucanie wszystkich płukanek do włosów do jednego worka to duży błąd. W zależności od składu taki kosmetyk może mieć zupełnie odmienne działanie i sprawdzać się najlepiej na całkiem innych włosach.

Kolorowe płukanki do włosów

Z reguły nie zwracamy uwagi na kolor płukanki do włosów, bo sięgamy po nią, aby wygładzić włosy po myciu. W drogeriach dostępne są jednak także kolorowe płukanki do włosów, w których ta barwa ma ogromne znaczenie. Są połączenie składników pielęgnujących z odpowiednimi barwnikami i przeznaczone są do stosowania na konkretnym typie włosów. Jakim?

Kolorowa płukanka – przeznaczenie

Kolorowe płukanki do włosów to produkty stworzone do pielęgnowania włosów farbowanych i włosów o określonym kolorze. Ich zadaniem jest dbanie o włosy, a w szczególności o to, żeby zachowały swój kolor jak najdłużej, na etapie spłukiwania włosów po myciu. To proste.

Sprawę komplikuje jednak fakt, że kolor ma tu diametralne znaczenie. Trzeba wiedzieć, jaką kolorową płukankę do włosów wybrać. Oto krótki poradnik.

Jaką płukankę do włosów wybrać?

FIOLETOWA PŁUKANKA DO WŁOSÓW

Zdecydowanie najpopularniejsza wśród płukanek. Wykorzystuje się ją do niwelowania żółtego odcienia z włosów, więc szczególnie chętnie stosowana jest przez farbowane blondynki. Fioletowy barwnik uzyskuje się przez zmieszanie niebieskiego i czerwonego, ale można też zastosować tu kilka kropel gencjany dodane np. do szamponu, maski lub standardowej płukanki.

SREBRNA PŁUKANKA DO WŁOSÓW

Nadaje włosom chłodne odcienie i perliste wykończenie, a także pomaga pozbyć się żółtych tonów po farbowaniu włosów na blond. Nie zabarwia jasnych włosów, ale nadaje im srebrzyste, świetliste i pełne blasku wykończenie.

RÓŻOWA PŁUKANKA DO WŁOSÓW

Ukochana płukanka do włosów tych kobiet, które lubią w okresie wakacyjnym nadać swojej fryzurze nieco świeżości i zaszaleć z kolorem. Zastosowana na włosach blond nadaje im lekko różowego, dziewczęcego odcieniu. Można zastosować ją też na ciemniejszych włosach, ale efekt będzie słabszy.

NIEBIESKA PŁUKANKA DO WŁOSÓW

Z kolei niebieska płukanka polecana jest przede wszystkim szatynkom, które chcą pozbyć się rudych i miedzianych odcieni z włosów. Sprawdzi się, gdy brązowe włosy nabiorą ciepłego odcieniu po lekkim rozjaśnianiu lub z uwagi na dużą ilość słońca latem. Alternatywa dla niebieskiej płukanki, która daje taki sam efekt, to błękit metylenowy – można go dodać np. do szamponu lub odżywki.

A Ty, którą płukankę do włosów wybierzesz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *