Jak wykonać makijaż dzienny krok po kroku? Pomysły na makijaż do pracy

Dzienny makijaż do pracy powinien być delikatny i stonowany. Zakłady pracy, w których obowiązuje dress code, często wymagają od swoich pracownic, aby malowały się w sposób możliwie najbardziej dyskretny. Zanim wyjaśnimy, jak – krok po kroku – wykonać dzienny makijaż do pracy, odpowiemy na pytanie, jakie są jego najważniejsze zasady.

Makijaż dzienny do pracy – zasady

Najważniejszą rzeczą jest dopasowanie makijażu do miejsca pracy. Praca biurowa wymaga makijażu stonowanego i w jednolitych kolorach, tymczasem w branży rozrywkowej można pozwolić sobie na trochę szaleństwa. W gastronomii należy wyglądać schludnie, a w pracy z dziećmi – naturalnie.

Skoro mowa o naturalności – w makijażu warto zachować umiar. Ładna skóra, ciemna oprawa oczu i naturalnie pełne usta to niewątpliwe atuty, których w pracy nie ma potrzeby dodatkowo podkreślać. Z tego powodu należy unikać mocnego makijażu ust. Czerwona szminka w pracy? Odpada. Lepiej zostawić ją na wieczór i zastąpić pomadką w odcieniu brązu lub różu. Co jeszcze powinnyśmy odłożyć na inną okazję? Rozświetlacz i róż do policzków z drobinkami brokatu. Nikt nas nie weźmie na poważnie, gdy będziemy błyszczeć jak dyskotekowa lampa.

Tym, na czym warto się skupić, jest kamuflowanie niedoskonałości skóry, to znaczy popękanych naczynek, wyprysków oraz sińców pod oczami i innych oznak zmęczenia. Dzięki temu będziemy odbierane jako osoby zadbane i schludne, a tym samym wzbudzimy zaufanie. To zadanie ułatwi nam odpowiednio dobrany korektor.

Czy istnieje element twarzy, który można zaakcentować w pracy? Tak: oczy. W tym celu należy zastosować białą i czarną kredkę. Taki makijaż wydobędzie głębię spojrzenia, a zarazem pozostanie niewidoczny dla kolegów z pracy.

Skoro oczy, to i brwi. Warto pamiętać, że cienkie budzą niepokój, a gęste i równe ułatwiają sztukę perswazji. Z tego powodu należy dążyć do zachowania ich jak najbardziej naturalnego kształtu i koloru.

Istotną kwestią jest utrwalenie makijażu. Rozmazany tusz do rzęs jest w pracy niedopuszczalny. Z tego powodu lepiej wybrać delikatną maskarę niż nie utrwalić makijażu rzęs, który tego bezwzględnie wymaga.

Jak – krok po kroku – wykonać dzienny makijaż do pracy?

 1. Najpierw na oczyszczoną skórę twarzy należy nałożyć wygładzającą bazę pod makijaż.
 2. Następnie za pomocą gąbki aplikujemy krem BB lub podkład w odcieniu dopasowanym do karnacji.
 3. Powieki malujemy matowym cieniem w kremie bez połysku, który rozprowadzamy aż do brwi.
 4. Wewnętrzną dolną linię oka (tak zwaną linię wodną) podkreślamy białą kredką, a wewnętrzną górną linię oka – czarną kredką.
 5. Czarną kredką lub eyelinerem rysujemy bardzo cienką linię tuż przy górnych partiach rzęs. Linia ma za zadanie nadawać spojrzeniu wyrazistości, a przy tym być ledwo widoczna. Nie zaszkodzi użyć czarnego cienia do powiek, który nałożymy ściętym pędzelkiem. Linię można delikatnie rozetrzeć opuszką palca – w ten sposób uzyskamy efekt „smudge”.
 6. Załamanie powieki podkreślamy matowym ciemnobeżowym cieniem, na przykład za pomocą kulkowego pędzelka.
 7. Tuszujemy górne partię rzęs, ale nie pokrywamy ich grubszą warstwą maskary niż potrójna.
 8. Oczyszczamy partie twarzy brudne od tuszu lub te, w których cień się osypał. Za pomocą zielonego korektora maskujemy naczynka i sińce pod oczami.
 9. Pudrujemy twarz w celu utrwalenia makijażu i zmatowienia skóry. Uważamy przy tym, aby nie uzyskać efektu maski. Możemy zastosować transparentny puder.
 10. W załamaniu kości policzkowych nakładamy bronzer bez drobinek brokatu.
 11. Wyrównujemy brwi szczoteczką. Jeżeli są gęste, wystarczy je przeczesać woskiem, a jeżeli cienkie – podkreślamy je kredką w kolorze zbliżonym do włosów. Dzięki temu efekt będzie naturalny.
 12. Na zakończenie muskamy usta pomadką nawilżającą lub podkreślamy szminką odrobinę ciemniejszą od ich naturalnego koloru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *