Jak dbać o kręcone włosy typu afro?

Kręcone włosy typu afro są suche, puszące się i szorstkie, dlatego ich pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych. Nie zawracają sobie nią głowy czarnoskóre modelki, piosenkarki i aktorki, które na co dzień jedynie je prostują. Jak dbać o kręcone włosy typu afro i czym się one charakteryzują?

Czym się charakteryzują kręcone włosy typu afro?

Włosy afro to nie sprężyste loczki, o których marzy każda kobieta, zwłaszcza prostowłosa. Włosy typu afro to włosy silnie skręcone, pierzaste i szorstkie w dotyku. Są więc zaprzeczeniem wszystkiego, czym powinny być włosy. Włosy afro bywają złośliwie określane mianem „puchu”, „siana” czy „szopy”. Ten fakt w połączeniu z trudem pielęgnacji tego typu włosów i notorycznym prostowaniem ich przez gwiazdy sprawia, że włosy afro nie cieszą się popularnością. Może gdyby propagowali je celebryci, byłoby inaczej.

Kręcone włosy typu afro – stylizacja

Włosy afro są trudne do ułożenia. W tym celu stosuje się profesjonalne prostownice, jedwabie i odżywki wygładzające. Można wyprostować je za pomocą żelazka fryzjerskiego lub wymodelować na okrągłą szczotkę. Wszystkie te metody nie dają trwałego efektu, ponieważ włosy typu afro kręcą się pod wpływem warunków atmosferycznych. Ponadto niezależnie od ilości odżywek, masek i ampułek, które wcieramy we włosy afro, one i tak pozostają suche i szorstkie. Takie zabiegi pochłaniają mnóstwo czasu i pieniędzy, a efekty nie są zadowalające.

Kręcone włosy typu afro – trwałe prostowanie

Trwałe efekty daje zastosowanie relakserów, które rozluźniają skręt włosów i redukują ich objętość. Inną metodą jest noszenie tak zwanych lace wigs. Te ostatnie sprawiają, że włosy są idealnie proste od nasady po końce i nie pokręcą się pod wpływem warunków atmosferycznych.

Kręcone włosy typu afro – mycie

Włosów typu afro nie należy myć codziennie, ponieważ takie zabiegi jeszcze bardziej je przesuszają. Poza tym z myciem włosów wiążą się inne rytuały pielęgnacyjne, takie jak modelowanie i prostowanie, co w przypadku włosów typu afro zabiera mnóstwo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *