Rękawiczki do demakijażu, czyli oczyszczanie twarzy bez kosmetyków

Coraz częściej w pielęgnacji zależy nam na tym, żeby była ona naturalna. Ale liczy się też czas, który poświęcamy na dbanie o siebie. Im krótszy, tym lepszy. Rękawiczki do demakijażu odpowiadają obu tym kryteriom – ułatwiają szybkie oczyszczenie twarzy bez użycia żadnych kosmetyków. Czy to rozwiązanie bez wad?

Jednym z najważniejszych kroków w codziennej pielęgnacji jest oczyszczanie. Gromadzące się na skórze zanieczyszczenia i resztki makijażu mogą przyczyniać się do pogarszania kondycji skóry tj. zapychania porów, powstawania zaskórników i/lub trądziku. Możemy wyjątkowo zapomnieć o kremie nawilżającym na noc i nic się nie stanie. Ale nie możemy zapomnieć przed snem o demakijażu, bo zaburzymy procesy regeneracji skóry, które dzieją się właśnie nocą.

Nie zmywasz makijażu na noc? To duży błąd. Skutkami tak nieodpowiedzialnego podchodzenia do kwestii pielęgnacji i oczyszczania skóry mogą być:

  • silnie zapchane pory,
  • wyraźne zaskórniki,
  • groźne zmiany trądzikowej,
  • stany zapalne,
  • podrażnienia i opuchlizna,
  • przebarwienia,
  • widoczne zmarszczki,
  • utrata nawilżenia i witalności.

Skóra zdecydowanie lubi wieczorny rytuał oczyszczania, który przygotowuje ją do nocnej regeneracji. Zwłaszcza tak delikatna skóra, jak ta na twarzy. Nawet jednorazowe pominięcie demakijażu albo wykonywanie go niedokładnie i niestarannie, może bardzo wyraźnie odbić się na kondycji naszej skórze. Zdrowe nawyki mają ogromny wpływ na wygląd naszej cery!

Trzeba jednak wiedzieć, jak robić demakijaż. Nie wystarczy opłukać twarzy letnią wodą i wytrzeć ręcznikiem. Niewłaściwy sposób oczyszczania też może źle wpływać na kondycję skóry. Dowiedz się jak zrobić poprawny demakijaż twarzy i oczu krok po kroku.

Zasady wykonywania prawidłowego demakijażu:

  1. Nie pocieraj i nie rozciągaj skóry, bo możesz ją podrażnić.
  2. Oczyszczaj dokładnie i do momentu aż kolejny wacik będzie całkowicie czysty.
  3. Nie używaj do mycia twarzy mydła, aby nie podwyższyć pH skóry.
  4. Stosuj tylko kosmetyki naturalne, bez detergentów i dobrane do typu cery.
  5. Nie zapominaj o szyi oraz dekolcie.
  6. Postaw na naturalne i delikatne metody oczyszczania.

Alternatywne metody demakijażu

Prawdziwa rewolucja w świecie kosmetyków do demakijażu to wprowadzenie na rynek rękawiczek, które mają ułatwiać oczyszczanie cery samą wodą bez żadnych dodatkowych produktów. To ciekawa alternatywa, jeśli chcemy wykonać demakijaż szybko, bezpiecznie i przede wszystkim naturalnie. Pamiętajmy, że im mniej kosmetyków, tym lepiej dla naszej skóry. Tylko czy naprawdę da się zrobić demakijaż bez kosmetyków? Okazuje się, że tak.

RĘKAWICZKI DO DEMAKIJAŻU

To hit ostatnich miesięcy, dzięki któremu możemy ograniczyć ilość kosmetyków używanych do demakijażu. To nie jedyna zaleta tego akcesorium. Rękawiczki do demakijażu nadają się do każdej cery, nawet wrażliwej, atopowej, naczynkowej albo trądzikowej. To produkt hipoalergiczny, do którego użycia wystarczy tylko woda. Rękawicę można zmoczyć zwykłą wodą lub ulubionym hydrolatem i nie potrzebne są żadne płyny dwufazowe/micelarne.

Dobrej jakości rękawiczka do demakijażu:

  • usuwa makijaż i wszelkie zanieczyszczenia,
  • delikatnie złuszcza martwy naskórek,
  • poprawia ukrwienie skóry, dzięki jej masowaniu,
  • przygotowuje cerę na przyjęcie kosmetyków,
  • wygładza i rozświetla cerę.

Jak to działa?

Rękawiczki do demakijażu działają, ponieważ wykonane są ze specjalnych, bardzo cienkich mikrowłókien. Ich najważniejszą cechą jest wytrzymałość i zdolność usuwania makijażu oraz innych zanieczyszczeń bez tarcia i bez kosmetyków. Włókna przyczepiają się do zabrudzeń i zbierają je ze skóry w delikatny sposób. Dzięki temu rękawiczki do demakijażu to skuteczna metoda oczyszczania twarzy.

Czy rękawiczki do demakijażu są jednorazowe?

Jedna rękawiczka do demakijażu kosztuje więcej niż waciki kosmetyczne, dlatego byłoby całkowicie nieopłacalne, gdyby miała nadawać się do jednorazowego użytku. Odpowiedź na pytanie brzmi zatem: nie. Rękawiczki do demakijażu są wielokrotnego użytku! Można używać ich bez żadnych ograniczeń przez 3 miesiące – po tym czasie powoli osłabiają się ich właściwości. Aby rękawiczka działała jak najdłużej bez żadnego problemu, trzeba ją jednak oczyszczać po każdym użyciu. Zupełnie tak, jak pędzle do makijażu. W obu przypadkach bardzo ważna jest higiena.

Jak czyścić rękawiczkę?

Żeby jej użyć, wystarczy zmoczyć ją w ciepłej wodzie lub ulubionym hydrolacie, odsączyć z nadmiaru płynu i delikatnie masować nią twarz. Żeby oczyścić ją po skończonym demakijażu, trzeba już posłużyć się kosmetykiem np. mydłem.

Wbrew pozorom rękawiczki do demakijażu oczyszcza się bardzo łatwo. Brudną rękawiczkę namaczamy w ciepłej wodzie z odrobiną antybakteryjnego mydła. Dobrze, jeśli to będzie produkt hipoalergiczny, bo rękawiczkę będziemy przecież po wysuszeniu ponownie używać do twarzy. Po namydleniu produktu wystarczy ją ręcznie wyprać (szybko i bez większego trudu) i wypłukać. Suszymy z dala od kaloryferów, innych źródeł ciepła, nie na słońcu i nie w wilgotnych miejscach.

Zalety rękawiczek do demakijażu:

  • Można je używać niezależnie od rodzaju cery i jej problemów.
  • Nie wymagają używania kosmetyków do demakijażu, bo wystarczy woda.
  • Są akcesorium wielokrotnego użytku.
  • Łatwo utrzymać je w czystości i gotowości do kolejnego użycia.
  • Nie tylko oczyszczają, ale również masują, złuszczają i pielęgnują.

Czy to rozwiązanie ma jakieś wady?

W opiniach można dopatrzyć się problemów z usunięciem bardzo mocnego makijażu wykonanego kosmetykami wodoodpornymi. Wówczas konieczne jest użycie odrobiny np. płynu micelarnego, aby poprawić działanie rękawiczki do demakijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *