5 zaskakujących faktów: dlaczego nawilżenie ma znaczenie?

Wszędzie (niemal do znudzenia) słychać, że nawilżanie skóry jest ważne. Tak, oczywiście przede wszystkim nawilżanie koi suchą skórę. Ale tak naprawdę niezależnie od tego,czy masz skórę tłustą, mieszaną, suchą, trądzikową, naczynkową, wrażliwą… ona pragnie najbardziej na świecie jednej rzeczy: STAŁEGO NAWILŻANIA. Dlaczego jest ono takie istotne? Co możemy zyskać dzięki stałemu nawilżaniu twarzy? Poznaj najważniejsze fakty na temat nawilżania skóry.

TOP 5 Fakty na temat nawilżania cery

1. Jesteśmy w 70% złożeni z wody

Każda komórka, która nas buduje, potrzebuje zachować odpowiedni dla siebie poziom nawilżenia, żeby pracować prawidłowo. Woda jest dla niej niczym smar dla silnika. Wiadomo też, że prawidłowa praca komórek warunkuje prawidłową pracę wszystkich narządów i tkanek, które są zbudowane z komórek. Woda sprawia, że nasz organizm ma utrzymane stałe, doskonałe warunki, czyli homeostazę: wszystkie procesy wewnętrzne przebiegają jak trzeba.

2. Woda wygładza drobne zmarszczki

Nieprawdopodobne? Pewnie mówiono Ci, ze tylko zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są w stanie zwalczyć zmarszczki. Tymczasem wyróżnia się kilka rodzajów zmarszczek, a wiele z nich pogłębia się, gdy cera jest odwodniona.

Taki efekt często obserwujemy po chorobach, po przesuszeniu skóry zimą lub zbyt mocnej ekspozycji skóry na ostre słońce. Okazuje się, że w takich wypadkach wystarczy przywrócić skórze odpowiednie nawilżenie. Z zaskoczeniem przekonasz się, że skóra napina się i drobne zmarszczki stają się dużo mniej widoczne

3. Woda zapobiega zmarszczkom i starzeniu się skóry

„Lepiej zapobiegać niż leczyć”- to przysłowie powinno przyświecać każdej młodej kobiecie, która chce opóźnić procesy starzenia się skóry. Prewencja jest w przypadku pielęgnacji równie ważna, dlatego nie zapomnij zawczasu dbać o odpowiednie rezerwy nawilżenia, kolagenu i hialuronu. Odpowiednia pielęgnacja młodej cery i utrzymywanie właściwego poziomu nawilżenia sprawia, że skóra jest w dobrej kondycji przez wiele lat i zmarszczki pojawiają się znacznie później.

4. Bez nawilżania kolagen wciąż jest w budowie!

Kobiety w wieku dojrzałym często nie chcą kremów „nawilżających” uważając, że są dedykowane młodym osobom. Nie wierzą w ich skuteczność, a ich stosowanie uważają za bezcelowe i pozbawione logiki.

Kobiety po 35 roku życia poszukuję kremów „odżywczych”, „regenerujących”, „naprawczych”, „wygładzających” i „przeciwzmarszczkowych”. Jednak bez odpowiedniego nawilżenia żaden krem nie zadziała tak, jak trzeba. Dla przykładu: kwas hialuronowy nie zwiąże cząstek wody, których nie będzie w skórze.

Dlatego najważniejszym aspektem również dla kobiet niezależnie od wieku powinno być przede wszystkim nawilżenie skóry.

Za jędrność skóry odpowiada kolagen, który w pewnym wieku jest wytwarzany przez skórę w coraz mniejszych ilościach, stąd obwisanie skóry i pogłębianie się zmarszczek. Nie możemy niestety dostarczyć skórze z zewnątrz kolagenu, ponieważ ma on zbyt dużą cząsteczkę i nie wnika w skórę – kolagen w kremach i maskach to pomyłka. Dlatego ważne jest pobudzenie skóry, by sama syntetyzowała kolagen. Tu wychodzi na jaw ważna funkcja nawilżenia skóry: to woda sprawia, że cząsteczka kolagenu jest odpowiednio stabilizowana w skórze. Dlatego nawilżanie i nawadnianie skóry to podstawa młodej skóry.

5. Bariera hydro-lipidowa na odpowiednim poziomie

W praktyce oznacza to m.in., że podniesienie poziomu nawilżenia zmniejsza przetłuszczanie się skóry. Brzmi paradoksalnie? Nic bardziej mylnego! Skóra, która jest odwodniona, nierzadko produkuje większe ilości sebum, żeby zapobiec uciekaniu wody. Podnosząc poziom nawilżenia sprawimy, że skóra przestanie się przetłuszczać!

Jak nawilżyć skórę?

Przede wszystkim…nie wysuszaj jej. Brzmi banalnie, ale jak to zrobić, gdy non stop bombardowana jest ona suchym powietrzem i wiele godzin „trzymana jest” w klimatyzowanych pomieszczeniach? Po pierwsze stosuj naturalne kosmetyki, pozbawione szkodliwych substancji, syntetyków i parabenów, pij dużo wody mineralnej i stosuj emolienty, aby zapobiec ucieczce wody z naskórka. Jako serum podaruj skórze dobry, wielocząsteczkowy kwas hialuronowy i… ciesz się jej doskonałą kondycją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *