Proste sposoby na mocne i zdrowe paznokcie. Sprawdź je!

Twoje paznokcie są łamliwe, osłabione i matowe? Nie wiesz, dlaczego się tak dzieje, a znane Ci metody na ich wzmocnienie nie działają? Wypróbuj te proste sposoby na mocne paznokcie. Być może znajdziesz wśród nich taki, który pomoże właśnie Tobie!

Dla wielu kobiet to właśnie zadbane paznokcie są jednym z najważniejszych elementów wizerunku. Jest w tym dużo logiki, bo przecież jako pierwsze w oczy rzucają się właśnie nasze dłonie – gdy się witaminy, gdy sięgamy po coś ze sklepowej półki, gdy płacimy za zakupy. Dlatego sposobów na mocne paznokcie szukamy często, choć… nie zawsze trafiamy na te właściwe. Czas poznać tylko sprawdzone metody i przywrócić swoim paznokciom naturalne piękno.

Co osłabia paznokcie?

Zanim jednak przejdziemy do sposobów, czas na krótką notkę o najczęstszych przyczynach łamliwości paznokci. Jeśli je wyeliminujesz, możesz być pewna, że kondycja paznokci diametralnie się odmieni.

Jako najczęstsze przyczyny niszczenia paznokci z reguły wymienia się:

 • niewłaściwie wykonany manicure,
 • stosowanie lakierów z formaldehydem,
 • nadużywanie hybryd, żelu i akrylu,
 • obgryzanie paznokci i skórek,
 • dieta uboga w witaminy i minerały,
 • częsty kontakt z detergentami,
 • ogólne osłabienie organizmu.

Najlepsze sposoby na mocne paznokcie

Czas na przegląd metod pielęgnacji paznokci, dzięki którym łatwo i szybko przywrócisz im piękno i zdrowie. Większość z nich nie wymaga dużego wkładu finansowego i może uchronić Cię przed kosztownymi zabiegami regeneracyjnymi u kosmetyczki. Jakie sposoby na mocne paznokcie warto znać?

Olejek rycynowy na paznokcie

Numer 1 wśród naturalnych metod pielęgnacji paznokci. Uwielbiany przez fanki ekopielęgnacji, ponieważ wielofunkcyjny olejek z rącznika pospolitego można zastosować nie tylko na paznokcie, ale też włosy, twarz, a nawet ciało. Jak olej rycynowy działa na paznokcie? Przede wszystkim je nabłyszcza i wygładza, ale stosowany regularnie przez długi czas może też wzmacniać płytkę i przyspieszać jej wzrost. Kropla oleju rycynowego wcierana w paznokcie każdego dnia to doskonały sposób na ich zregenerowanie i odbudowanie np. po manicure.

Domowa odżywka do paznokci

Jeśli olejek rycynowy to za mało, warto sięgnąć po inne sprawdzone sposoby. Można na przykład stworzyć swoją własną mieszankę pielęgnacyjną, dzięki której paznokcie naturalnie wzmocnią się i zyskają piękny wygląd.

Czego potrzebujesz do stworzenia odżywki do paznokci?

 • 1 łyżka oliwy z oliwek lub oleju arganowego,
 • 1 łyżeczka oleju rycynowego,
 • 1 łyżeczka soku ze świeżej cytryny,
 • 3-5 kropli witaminy A+E (do kupienia w aptece).

Olej bazowy wymieszany z olejem rycynowym to podstawa, dzięki której paznokcie wygładzają się i wzmacniają. Wystarczy każdego dnia wcierać taką domową odżywkę w płytkę paznokci. Dodatek witamin wzmacnia działanie regenerujące, a cytryna rozjaśnia ewentualne przebarwienia i wyrównuje płytki.

Ocet jabłkowy na paznokcie

Wymieniając domowe sposoby na mocne paznokcie, nie sposób nie powiedzieć też o occie. Dla wielu to domowy kosmetyk, który działa cuda. Regularnie stosowany pozwala nie tylko wzmocnić paznokcie, ale też pozbyć się ewentualnych niedoskonałości, które mogą pojawiać się na ich powierzchni np. plamek. Jak stosować ocet jabłkowy? Najprościej moczyć w nim paznokcie przez 15 minut co najmniej raz w tygodniu. Drugą opcją jest dodawanie octu jabłkowego do… kąpieli. Takie połączenia dwa w jednym to coś, co lubimy!

Oczywiście to nie wszystkie domowe sposoby na mocne paznokcie, ale z pewnością te, które warto przetestować. Zwłaszcza że potrzebne do ich stworzenia półprodukty są łatwo dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *