Perfekcyjny demakijaż krok po kroku
Zawsze, gdy rano nałożysz makijaż, wieczorem obowiązkowo musisz go zmyć. To konieczność – chyba że bardzo, bardzo nie lubisz swojej cery. W przeciwnym razie pamiętaj, żeby nigdy nie iść spać z pomalowaną twarzą. Dziś odpowiemy na podstawowe pytanie: jak prawidłowo oczyścić buzię?To wciąż temat na czasie, ponieważ wiele kobiet wykonuje demakijaż źle lub nieodpowiednimi kosmetykami. Podpowiemy Ci, jak to zrobić w kilku prostych krokach.
Sama woda, gąbka konjac, ściereczka, mydło, płyn, tonik, mleczko… Co wybrać, żeby nawet po bardzo mocnym albo wodoodpornym makijażu nie został żaden ślad? Oczywiście wszystko zależy od Twojego typu cery i wszelakich preferencji, ale nie tylko. Liczy się też prawidłowa technika demakijażu. Czy wiesz, że nie musisz go wykonywać wacikiem? Niezwykle przydatne i skuteczne są specjalne przyrządy. Dowiedz się, jak możesz usprawnić cały rytuał.
Dokładny demakijaż krok po kroku
- Pamiętaj, by być delikatną
Obchodź się dobrze ze swoją skórą. nie pocieraj jej ani nie wykonuj zbyt inwazyjnego demakijażu. Wiele z nas popełnia ten błąd, a może kosztować on nas nie tylko utratę rzęs (gdy mocno trzemy powieki), lecz także nadmierne rozciąganie się skóry. Innymi słowy: jeśli będziesz mocno dociskać płatek kosmetyczny nasączony płynem, to rzęsy po prostu tego nie wytrzymają i zaczną wypadać. Intensywne pocieranie buzi grozi też powstaniem zmarszczek, zwłaszcza w okolicach oczu.
Zamiast tego delikatnie i naprzemiennie dociskaj wacik, raz odrobinę mocniej, a raz – łagodniej. Gdy dotykasz nim skóry, przytrzymaj go przez chwilę, by płyn miał szansę rozpuścić kolorowe kosmetyki. - Dobierz idealny dla cery preparat do demakijażu
Koniecznie określ swój rodzaj cery. Jeśli nadmiernie się tłuści, zrezygnuj z gęstych, ciężkich , mogących działać komedogennie mleczek na rzecz płynów micelarnych. Wiele produktów oprócz oczyszczania i tonizowania ma też inne funkcje, na przykład matującą czy regulującą sebum. Lotiony to np. idealne rozwiązanie dla pań z problemem widocznych naczynek, których naskórek potrzebuje ukojenia.
Bardzo ważne jest także dobranie odpowiedniego specyfiku do demakijażu oczu. zwłaszcza jeśli masz wyjątkowo wrażliwe powieki. Stosuj wówczas wyłącznie po preparaty hipoalergiczne, które nie podrażniają spojówek. Patrz również, czy na opakowaniu widnieje informacja o tym, czy produkt został przebadany oftalmologicznie – szczególnie gdy nosisz na co dzień soczewki kontaktowe. - Żeby zmyć kosmetyki wodoodporne, użyj płynu dwufazowego, którego jedną z faz jest olejek – to właśnie on skutecznie usuwa nawet najtrwalszy makijaż i odgrywa dodatkowo rolę pielęgnacyjną. Istnieją też olejki do demakijażu, które służą do oczyszczania buzi metodą OCM.
Pamiętaj też, by nigdy nie usuwać makijażu ani nie myć buzi wodą z tradycyjnym mydłem. Taka mieszanka tylko wysuszy Ci skórę i nie oczyści całkowicie twarzy.
Preparaty do demakijażu – jaki wybrać?
- Płyny micelarne – superskuteczne, odświeżające, delikatne, o beztłuszczowej formule. Do każdego typu skóry. Warto jednak pamiętać, że nie tonizują tak dobrze, jak “stary, dobry” tonik.
- Mleczko – łagodne, natłuszcza oraz nawilża. Unikaj go jedynie wówczas, gdy masz cerę tłustą lub mieszaną, i stosuj w przypadku suchej.
- Olejek – radzi sobie z wodoodpornym makijażem, trzeba go tylko nieco dłużej potrzymać by rozpuścił kosmetyki. Dobrze odżywia skórę, ale uważnie dobieraj olejowe mieszanki, gdyż wiele nie nadaje się do cery nadmiernie wydzielającej sebum.
- Chusteczki – całkiem dobrze się sprawdzają, ale nie są do końca skuteczne i nie oczyszczają dokładnie. Nadają się na podróż lub kilkudniowy wyjazd, poniewaz są łatwe w użyciu, nie wymagają wody ani wacików.
Mechaniczna alternatywa do demakijażu i oczyszczania to specjalne rękawice, silikonowe myjki, gąbeczki czy szczoteczki soniczne. Buzia potraktowana specjalnymi gadżetami będzie czystsza niż kiedykolwiek i o wiele lepiej wchłania kosmetyki pielęgnacyjne.
Dodaj komentarz