Kobiety golą twarz! Idealny makijaż gwarantowany

Czy wyobrażasz sobie sytuację, kiedy twój facet i ty golicie twarze, stojąc obok siebie? Nie? To niedobrze, bo już niedługo możesz czegoś takiego doświadczyć. Sprawdź, dlaczego kobiety zaczęły używać maszynek i pianek, i co z tego wyszło.

Właściwie po co dziewczyny golą twarz? Nie mają przecież gęstego i twardego zarostu jak mężczyźni. Kobiece twarze są gładkie, delikatne i wymagają zupełnie innej pielęgnacji. O co więc właściwie chodzi? Otóż, twarz każdego człowieka pokrywa meszek. Kobiety wymyśliły, że muszą pozbyć się tych małych i miękkich włosków po to, aby ich makijaż wyglądał piękniej. Czy to rzeczywiście się udało? Niektóre blogerki przekonują, że jest to genialny sposób wygładzenia twarzy. Jakich maszynek używać do golenia twarzy?

Mieszkanki Azji, które wymyśliły ten sposób wygładzenia skóry, sugerują, że kobiecą twarz powinno golić się na sucho i z zastosowaniem specjalnych maszynek. Ostrza przypominają małe nożyki lub brzytewki. Są równie ostre, co maszynki mężczyzn; nie posiadają jednak nawilżającego paseczka. Gadżety do golenia kobiecego meszku dostępne są w Internecie. Zanim zaczniesz ich używać, pomyśl, jakie mogą być konsekwencje przeprowadzania takich zabiegów. Niektóre dziewczyny twierdzą, że golenie twarzy to dobry sposób złuszczania naskórka. Ale czy na pewno? Przypomnij sobie, jak wygląda twoja skóra zaraz po zrobionym peelingu. Martwy naskórek jest usunięty, buzia – gładka, a skóra – przygotowana do przyjęcia kolejnych produktów odżywczych. A teraz przypomnij sobie, jak wygląda twarz twojego faceta. Jest podrażniona, widoczne są zacięcia i zaczerwienienia, a włoski wrastają w skórę. Poza tym, goląc inne części ciała, doskonale wiesz, że włosy odrastają grubsze, mocniejsze i ciemniejsze. Czy chcesz, aby twoja twarz w niedługim czasie pokryła się męskim zarostem?

Wśród dermatologów nie ma pełnej zgody co do golenia twarzy przez kobiety. Jedni twierdzą, że powodując malutkie uszkodzenia naskórka, przyspieszamy syntezę kolagenu. Inni przestrzegają przed wrastającymi włoskami i podrażnieniami. Wszyscy natomiast zgodnie odradzają golenie twarzy osobom z wrażliwą skórą. A teraz zastanów się, czy wolisz mieć zdrową skórę podkreśloną minimalną ilością kosmetyków kolorowych, czy perfekcyjny makijaż skrywający mankamenty urody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *