6 składników, które powinien zawierać dobry krem pod oczy

Zamierzasz kupić krem pod oczy? Zaczekaj! Zanim pójdziesz do drogerii sprawdź, co liczy się w pielęgnacji delikatnej skóry pod oczami. Jakie składniki są ważne i co powinien zawierać dobry krem pod oczy? Wyjaśniamy!

6 dobrych składników w kremie pod oczy

 1. KWAS HIALURONOWY
  Najlepiej nawilżający składnik, jak dotąd niepokonany! Doskonale wiąże wodę w skórze i sprawia, że staje się ona młodzieńcza, świetlista i jędrna. Idealny i nieodzowny składnik kremu pod oczy. Wybieraj małocząsteczkowy kwas hialuronowy, ponieważ najlepiej wnika w skórę.
 2. NIACYNAMID
  To aktywna postać witaminy B3. Jest silnym antyoksydantem i działa na przebarwienia, a zatem regularnie stosowany w pielęgnacji skóry pod oczami pomoże pozbyć się zasinięć i ciemnych obwódek. Niacynamid stosowany pod oczy rozjaśnia skórę i pomaga też pozbyć się opuchnięć.
 3. PEPTYDY
  Idealne do regeneracji zmęczonej skóry pod oczami! Peptydy to aktywne aminokwasy, które wysyłają sygnał do komórek, by szybciej i sprawniej się odnawiały. Peptydy zwiększają też produkcję kolagenu i elastyny. Są jak maleńkie przekaźniki, które “zmuszają” skórę do rozluźnienia mięśni mimicznych, a zatem działają przeciwzmarszczkowo.
 4. RETINOL
  Jeden z najcenniejszych składników pielęgnacyjnych, jakie zna kosmetologia! Retinol daje faktyczne rezultaty w postaci całkowicie odnowionej skóry i spłyconych zmarszczek! Im dłużej go stosujesz, tym lepsze osiągniesz efekty w pielęgnacji. Retinol to pochodna witaminy A. Działa na skórę stymulująco, pomaga spłycić zmarszczki i zapobiega ich pogłębianiu się. Stosuj go nie tylko pod oczy, ale w pielęgnacji całej twarzy!
 5. KOFEINA
  To idealne remedium na opuchnięcia pod oczami! Nic nie likwiduje obrzęków równie szybko, co kofeina. Dlatego jest ważnym i cennym składnikiem kremów pod oczy. Poprawia mikrokrążenie i dotlenia skórę. Krem pod oczy z kofeiną zwalcza oznaki zmęczenia. To ratunek nawet po zarwanej nocy!
 6. WITAMINA C
  Kolejny nieoceniony składnik pielęgnujący, chętnie stosowany nie tylko w kremach pod oczy, ale też w pielęgnacji skóry. Witamina C to eliksir młodości dla skóry: uszczelnia naczynia krwionośne, poprawia koloryt, dodaje witalności i genialnie rozjaśnia cienie pod oczami. Regularnie stosowana jest w stanie spłycić drobne zmarszczki, a ponadto dodaje skórze energii i blasku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *