Dbamy o buzię. Silikonowe szczoteczki oczyszczające

Jeżeli zależy ci na tym, aby mieć czystą i zdrową buzię, to zadbaj o nią z należytą troską. Codziennie oczyszczaj ją specjalnymi kosmetykami i gadżetami. Jednym z nich jest silikonowa szczoteczka z wypustkami różnej długości. Sprawdź, jak działa ten przyrząd.

Czym są silikonowe myjki?

Silikonowe myjki dostępne są niemalże w każdym sklepie z kosmetykami, o dużych drogeriach nie wspominając. Ich skuteczność i łatwość stosowania pokochało wiele kobiet. Myjki mają różne kształty, rozmiary i kolory. Wyposażone są w mniejsze i większe wypustki, które służą do oczyszczania skóry.  Dlaczego te przydatne gadżety wykonano z silikonu? Ten materiał jest łatwy do utrzymania w czystości. Po każdym zastosowaniu gadżet wystarczy umyć pod ciepłą wodą. Dodaj szampon, płyn antybakteryjny lub żel do twarzy. Do oczyszczania myjek możesz wykorzystać także płyn dezynfekcyjny.

Jak działają silikonowe myjki?

Wypustki różnej długości dokładnie oczyszczają pory skóry, usuwają martwy naskórek, nadmiar sebum i resztki kosmetyków. Myjkę można stosować rano i wieczorem. Na wypustki nałóż kilka kropel kosmetyku, którym codziennie myjesz twarz. Okrężnymi ruchami zrób delikatny masaż. W ten sposób nie tylko usuniesz zanieczyszczenia z twarzy. Co więcej, poprawisz krążenie krwi, ujędrnisz cerę, a także pozbędziesz się resztek maseczek lub peelingów.

Jak stosować silikonowe myjki?

Myjki używaj rano i/lub wieczorem. Na twarz zaaplikuj kosmetyk myjący (piankę, żel, płyn micelarny). Wypustki różnej długości oczyszczą pory skóry i dotrą do bardzo trudno dostępnych miejsc na twarzy (skóra przy skrzydełkach nosa, na brodzie pod dolną wargą). Pamiętaj, aby nie pocierać skóry zbyt mocno – mogłabyś uszkodzić naskórek. Myjki możesz używać nawet pod prysznicem. Uchwyt pozwala na przymocowanie gadżetu do szyby kabiny prysznicowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *