Naturalny demakijaż – jakie kosmetyki wybrać?

Czujesz, ze twoja buzia jest stale źle oczyszczona, a twój kosmetyk do demakijażu cię zawodzi? A może często towarzyszą ci krostki lub podrażnienia związane z nieodpowiednio dobranym kosmetykiem o złym składzie? Poznaj naturalne kosmetyki do makijażu – być może wśród nich odnajdziesz taki, który wesprze twoją codzienną pielęgnację.

Czym są kosmetyki naturalne do demakijażu?

Większość kojarzy naturalny demakijaż olejami – tak, to prawda, że oleje zapewniają dokładne i w pełni naturalne oczyszczanie (nazywane OCM), ale nie tylko takie kosmetyki mają w pełni naturalny skład i służą do usuwania kosmetyków kolorowych. Jeśli nie jesteś zwolenniczka OCM – z pewnością przypadną ci do gustu pozostałe kosmetyki naturalne do demakijażu.

Naturalny płyn micelarny do demakijażu

Płyn micelarny to oczywiście najbardziej znany i najczęściej wybierany kosmetyk do demakijażu. On także zyskał swoją naturalną wersję, czyli bez parabenów i syntetyków. Ma za to w mnóstwo miceli – cząstek, które wychwytują brud, kurz i zanieczyszczenia, a także resztki kosmetyków do makijażu. Warto pamiętać, że płyn micelarny ma też działanie odświeżające, zmiękczające i łagodzące.

Jaki naturalny płyn micelarny będzie najlepszy dla ciebie? Z pewnością warto wyprobować te, które zawierają wyciągi z kwiatów i ziół, np. lipowy lub lawendowy płyn micelarny, Skóra wrażliwa będzie dobrze tolerowała płyn micelarny z wyciągiem z aloesu i rumianku, a tłusta – z szałwii, pokrzywy czy skrzypu.

Naturalne mleczko do demakijażu

Mleczko kosmetyczne do demakijażu to klasyka usuwania z twarzy tzw. “kolorówki” – to pierwszy kosmetyk do demakijażu, który był numerem 1 w oczyszczaniu skóry z zanieczyszczeń, dopóki nie wyparł go płyn micelarny. Naturalne mleczko to kosmetyk o bardzo lekkiej i delikatnej konsystencji. Nadaje sie idealnie do cery wrażliwej, suchej lub delikatnej. Wzmocni cerę naczynkową. Mleczko powstaje przez połączenie za pomocą emulgatora fazy olejowej z fazą wodną. Jego zadaniem jest łagodne oczyszczenie skóry ze wszystkich zanieczyszczeń i makijażu. Naturalne mleczka nie zawierają silnie oczyszczających substancji oczyszczających (nie odnajdziemy w nich kontrowersyjnych składników typu SLS, SCS, SLES), dlatego nie zaburzają naturalnego płaszcza ochronnego skóry. Roślinne składniki w takim mleczku dodatkowo pielęgnują i koją skórę, chroniąc ją przed niszczeniem.

Jak stosować mleczko do demakijażu?

Jeśli masz suchą skórę, po prostu nasącz wacik swoim ulubionym mleczkiem i pocieraj nim skórę tak, aby kosmetyki kolorowe rozpuściły się i wsiąkły w wacik. Aby usunąć wszelkie pozostałości po kosmetykach, wacik zmieniaj kilkukrotnie, nabierając nową porcję mleczka. W ten sposób dokładnie oczyścisz cerę. Po demakijażu należy przemyć buzię wodą, lub umyć ją delikatnym płynem tak, by resztki mleczka też “zeszły” ze skóry.
Jest jeszcze nieco inny sposób, który będzie doskonały dla skóry mieszanej: mleczko do demakijażu nakłada się bezpośrednio na buzię tak jak żel do mycia twarzy lub krem. Teraz należy wykonać delikatny i niespieszny masaż twarzy: w ten sposób nie tylko pobudzamy krążenie, ale też sprawiamy, że kosmetyki kolorowe rozpuszczają się z buzi. Mleczko należy spłukać z twarzy i w razie czego powtórzyć czynność. Po spłukaniu mleczka można albo umyć buzię żelem do mycia, albo od razu przemyć ją tonikiem, aby zrównoważyć pH skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *