Jak dbać o cerę trądzikową po 30 roku życia?

Nie tylko nastolatki zmagają się z trądzikiem. Coraz częściej ten problem dotyczy osób dorosłych z dojrzałą cerą. Na szczęście krostki, zaskórniki i przebarwienia można zlikwidować, stosując odpowiednie kosmetyki i zmieniając niektóre przyzwyczajenia. Sprawdź, jak dbać o cerę trądzikową po 30 roku życia.

Stosowanie niewłaściwych kosmetyków, niekorzystne warunki atmosferyczne, wahania poziomu hormonów, stres i zła dieta. Właśnie takie są najczęstsze przyczyny powstawania trądziku i zaskórników. Niedoleczony trądzik lub przyjmowanie niektórych leków może prowadzić do pojawienia się blizn i przebarwień lub powstania nowych stanów zapalnych. W pielęgnacji skóry dojrzałej bardzo ważne jest również systematyczne stosowanie prawidłowo dobranych kosmetyków. Wśród nich powinny znaleźć się preparaty z zawartością antyoksydantów, czyli takich składników, które chronią cerę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych i opóźniają procesy starzeniowe skóry.

Zatem jak dbać o cerę trądzikową po 30 roku życia? Najważniejsze jest stosowanie kosmetyków dobranych do tego typu skóry. Preparat do oczyszczania twarzy powinien działać i skutecznie, i delikatnie. Warto używać też toników lub płynów, które przywrócą cerze prawidłowe pH. Systematycznie aplikuj nawilżające kremy przeznaczone do porannej i wieczornej pielęgnacji. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie produktów z retinolem. Na poprawę stanu skóry twarzy wpływ będzie miała też zmiana kosmetyków kolorowych. Te powinny być dopasowane do cery trądzikowej i dojrzałej.

Jakie kosmetyki powinny najlepiej wypielęgnować cerę po 30 roku życia skłonną do trądziku? Do mycia twarzy wybierz piankę, która ureguluje pracę gruczołów łojowych. Wypróbuj krem o działaniu łagodzącym, nawilżającym i antybakteryjnym. Dobre rezultaty przyniesie również używanie serum z antyoksydantami. Unikaj produktów z zawartością alkoholu, o gęstej i tłustej formule i peelingów gruboziarnistych. Przydadzą ci się kremy z filtrem przeciwsłonecznym, witaminy A, C i E, kwas hialuronowy, enzymatyczne peelingi. Aby wspomóc działanie kosmetyków, konieczna będzie zmiana trybu życia. Z diety wyłącz produkty przetworzone, każdego dnia spożywaj około 1 litra wody, uprawiaj sport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *