Jak zahamować wypadanie włosów? Top 5 kuracji

Wypadanie włosów to niekoniecznie objaw choroby. Czasem nie jesteśmy niczemu winni, a włosy po prostu wypadają. Jeśli masz podobnie, wiedz, że jest to naturalny etap. Najczęściej ma związek z tzw. sezonowym wypadaniem włosów. Jednak warto trzymać rękę na pulsie i nie pozwolić im za bardzo się przerzedzić. Jeśli martwi Cię, że włosy wypadają – poznaj 5 najlepszych kuracji.

Top 5 kuracji hamujących wypadanie włosów

Co na wypadające włosy? Kuracja 1 – ampułki do włosów

Ampułki to kuracja dla osób z poważnymi probelmami – jeśli wypadanie włosów ma podłoże hormonalne, jest związane ze stresem czy zażywanymi lekami – ampułki często są ostatecznością, zalecaną przez trychologów. Wiele z nich można dostać bez recepty – zawzsze jednak skonsultuj je z lekarzem, zanim zaczniesz wcierać je w skalp.

Pamiętaj, że ampułki są silnie działającymi środkami, które użyte nieumiejętnie. Lub nieodpowiednio dobrane mogą osłabić cebulki, lub podrażnić skalp. Nigdy też nie używaj ampułek niezgodnie z zalecanym sposobem użycia.

Co na wypadające włosy? Kuracja 2 – suplementy na włosy – biotyna

Suplementy do łykania to bardzo popularna kuracja na niemal każdą przypadłość. Połknięcie tabletki jest szybkie, łatwe i bezproblemowe. Nie wymaga od nas prawie żadnego zaangażowania, a po pewnym czasie widzimy, że kondycja włosów czy skóry się poprawia. Warto jednak pamiętać, ze nawet produkty dostępne bez recepty wymagają konsultacji z lekarzem, Często to właśnie on potrafi najlepiej dobrać zarówno skład tabletki, jak i dobrego wytwórcę suplementów.

Wiele firm farmaceutycznych wydaje suplementy, w których odnajdziemy jedynie śladowe ilości składników aktywnych, lub takie, które są gorszego pochodzenie. Liczy się nawet to, czym spajana jest dana pastylka. Pamiętaj też, że suplementowanie biotyny jest zalecane tylko przy jej niedoborach, a to zdarza się niezwykle rzadko.

Co na wypadające włosy? Kuracja 3 – olejowanie włosów [naturalne olejki]

Jedna z najczęściej zalecanych, najskuteczniejszych kuracji na wypadnie włosów – wspomaga zarówno sezonowe wypadanie, jak i to związane ze stresem czy osłabieniem organizmu. Naturalne olejki działają nie tylko na łodygę włosa, ale mają zbawienny wpływ na cebulki. Wzmacniają włosy od korzenia, pobudzają cebulki do pracy, nasilają podziały w macierzy włosa.

Olejowanie włosów to specjalistyczna, ale bardzo naturalna i bezpieczna kuracja, która polega na wtarciu i zostawieniu na dłuższy czas oleju na włosach i skórze głowy. Olej zmyj szamponem po minimum 30 minutach. Już po kilku tygodniach zobaczysz, jak doskonale spisały się oleje. Nic dziwnego, że hinduski nie chcą ich zastąpić niczym innym, a olejowanie włosów to dla nich najważniejszy rytuał piękna, który jednoczy wszystkie kobiety w rodzinie.

Co na wypadające włosy? Kuracja 4 – szampon na wypadające włosy

Szampon hamujący wypadanie włosów top dobry pomysł – przede wszystkim dlatego, że jest od delikatni i odpowiednio zadba o skórę głowy, a jednocześnie nie przesuszy ani nie osłabi włosów. Szampony często są wzbogacone o specjalistyczne składniki aktywne, które stymulują metabolizm komórek odpowiedzialnych za wzrost włosów. Wzmacniają tez mieszki włosowe i poprawiają mikrokrążenie skóry głowy.

Co na wypadające włosy? Kuracja 5 – peeling skóry głowy

Wypadanie włosów może mieć związek z nieodpowiednią pracą gruczołów łojowych. Dlatego taż istotne jest, aby oczyszczać skalp z nadmiaru sebum, a także resztek kosmetyku, toksyn i zanieczyszczeń. Im zdrowsza skóra głowy, tym mocniejsze cebulki. peeling skóry głowy to dobre rozwiązanie, i świetne uzupełnienie innych kuracji hamujących wypadanie włosów. Peeling pobudza krążenie podskórne, wiec ma dodatkowo korzystny wpływ na cebulki i ich kondycję, nasila procesy odnowy i dotlenia komórki.

Co zrobić, by skutecznie zahamować wypadanie włosów? Przede wszystkim dobrze je traktować – nie farbować za często, używać chłodnego nawiewu suszarki i zdrowo się odżywiać, a na co dzień chronić włosy stosując naturalne olejki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *