Jak utrwalić szminkę? Najlepsze sposoby na rozmazującą się szminkę

Rozmazująca się szminka to żaden problem, jeśli znamy proste sposoby na jej utrwalenie. Nie musisz już wyrzucać pomadki, której trwałość pozostawia nieco do życzenia – możesz dać jej drugie życie, wykorzystując proste metody na jej utrwalenie na ustach. Sprawdź, czy je znasz!

Perfekcyjny makijaż to przede wszystkim make-up, który jest trwały i nie rozmazuje się w ciągu dnia. Żeby uzyskać taki efekt, trzeba mieć odpowiednie kosmetyki o trwałych formułach. Co zrobić, gdy takich nie mamy? Można wykorzystać patenty, dzięki którym nawet zwykła szminka wytrzyma na ustach wiele godzin bez rozmazywania się i bez smug.

Przygotuj usta peelingiem

Najprostszy sposób na to, żeby szminka lepiej trzymała się na ustach, to odpowiednie ich przygotowanie. Wystarczy zrobić peeling (np. miodowo-cukrowy) i wygładzić usta, żeby kosmetyki lepiej się rozprowadzały i trzymały nieco dłużej. To pierwszy i ważny krok.

Wykorzystaj trik z pudrowaniem ust

Następnym krokiem jest przypudrowanie ust, czyli wykorzystanie triku, który od lat polecają profesjonalni wizażyści. Sami stosują go często podczas makijażu i charakteryzacji, a więc jest to sprawdzony sposób na utrwalenie szminki na ustach. Jak to zrobić? To proste!

Weź puchaty pędzel, nabierz odrobinę transparentnego pudru i nałóż na wypeelingowane i wysuszone usta. Nadmiar strzep pędzlem, a następnie nałóż szminkę. Puder zapewni jej lepszą przyczepność. To samo możesz zrobić po nałożeniu szminki (puder zadziała wtedy tak samo jak działa na podkład na naszej twarzy, utrwali kosmetyk pod spodem) – warto jednak pamiętać, że szminka może wtedy zyskać matowe wykończenie.

Sposób aplikacji szminki ma znaczenie

Czy trwałość szminki może zaleć od tego, w jaki sposób ją nakładamy? Tak, o czym często niestety nie wiemy. Przede wszystkim warto zapamiętać, że nadmiar szminki na ustach powoduje, że będzie się rozmazywała. Żeby tego uniknąć, wystarczy nakładać pomadkę nie bezpośrednio na usta, ale posługując się pędzelkiem – nałożymy wtedy mniej i lepiej wklepiemy produkt w skórę. To bardzo prosty, ale bardzo skuteczny sposób na trwały makijaż ust.

Po nałożeniu szminki na usta warto odcisnąć jej nadmiar, łapiąc wargami np. papierową chusteczkę. To również może uchronić nas przed jej rozmazaniem.

Kosmetyki utrwalające makijaż

Warto pamiętać też o tym, że zawsze możemy wykorzystać dostępne w drogeriach kosmetyki do utrwalania makijażu. To mogą być nie tylko pudry, ale też specjalne spraye do makijażu i tzw. fixery, dzięki którym w kilka chwil wykończymy makijaż i nadamy mu wielogodzinną trwałość. Szukajmy jednak takich produktów, które mają naturalny i dobry dla naszej skóry skład.

Zadbane usta to podstawa

Na koniec najważniejsze, czyli pielęgnacja. Nie jest to konkretnie sposób na utrwalenie szminki, ale może wiele zmienić. Warto dbać o usta nie tylko od święta, ale nawadniać je i odżywiać cały czas np. za pomocą balsamów do ust (kupionych czy zrobionych w domu) albo maseczek. Dzięki temu skóra ust nie będzie tak przesuszona, będą one gładsze i zdecydowanie łatwiejsze do pomalowania. Szminka natomiast nie zetrze się z nich tak szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *