Zalety kremów BB. Dlaczego warto je stosować?

Teoretycznie słyszałaś o kremach BB, ale nie jesteś jeszcze do nich przekonana i nadal uważasz, że nic nie zastąpi fluidu? Poznaj 5 powodów, dla których warto zamienić podkład na krem BB. Niektóre jego zalety mogą Cię zaskoczyć!

Kremy BB (beauty balm lub blemish balm) zawojowały rynkiem kosmetyków do makijażu i od kilku lat nieprzerwanie plasują się w czołówce najchętniej wybieranych produktów. Ich największym atutem jest to, że łączą działanie podkładu i kremu do twarzy. To jednak duże uproszczenie, które warto nieco rozwinąć. Oto 5 powodów, dla których warto stosować krem BB, bo sprawdza się znacznie lepiej niż tradycyjny podkład.

Dlaczego warto stosować krem BB?

1. Nie przesusza skóry, a nawet ją nawilża.

Powodem, dla którego wiele osób ma trudność ze stosowaniem podkładów, jest fakt, że potrafią mocno wysuszać skórę. Ich zadaniem jest przede wszystkim krycie niedoskonałości i wyrównywanie kolorytu skóry, a nie pielęgnacja. Zdarza się więc, że ściągają i nieco przesuszają cerę. Krem BB łączy w sobie działanie zwykłego kremu do twarzy, więc nie przesusza skóry. Co ważne, jest też w stanie poprawić nawilżenie skóry, więc świetnie sprawdza się w pielęgnacji skóry przesuszonej.

2. Jest lżejszy i daje dużo naturalniejszy efekt.

Ogromną zaletą kremów BB jest też ich delikatność. Chodzi nie tylko o to, że traktują skórę delikatnie, ale też dają naprawdę delikatny efekt. Tę naturalność pokochają zwłaszcza te osoby, u których skóra pomalowana tradycyjnym podkładem nie wygląda dobrze. Lekkość kremu BB sprawia, że efekt w makijażu jest naprawdę naturalny, a nasza twarz upiększona, a nie zamaskowana. Z tego względu makijaż kremem BB to makijaż odpowiedni dla osób młodszych, u których delikatność i brak przesady w wyglądzie są bardzo ważne.

3. Robi wszystko to, co podkład: kryje i ujednolica.

Jeśli obawiasz się, że krem BB nie sprawdzi się w makijażu tak dobrze, jak podkład, po prostu go przetestuj. Prawda jest taka, że dobry krem BB robi wszystko to samo, co fluid: ukrywa niedoskonałości, podkreśla wygląd twarzy i ujednolica jej koloryt. Jeśli nie mamy dużych zmian skórnych, które trzeba ukryć, krem BB jest wystarczający. Natomiast jeśli mamy wyraźny trądzik i chcemy go ukryć, wystarczy najpierw użyć punktowego korektora, a później kremu BB.

4. Pielęgnuje i chroni skórę podczas noszenia makijażu.

Tym, co odróżnia kremy BB od fluidów, jest ich działanie pielęgnujące. Żaden podkład nie dba o skórę tak, jak dba o nią krem BB. Dlaczego? Ponieważ tylko krem BB łączy w sobie właściwości kremu do twarzy. Z tego względu nie trzeba stosować pod niego nawilżającej bazy. Skraca to czas robienia makijażu, ale również sprawia, że skóra jest stale doskonale nawilżona, odżywiona i pozbawiona jakichkolwiek podrażnień. W przypadku osób o wrażliwej skórze to duży plus.

5. Jest wielofunkcyjny i pasuje każdej skórze.

Ogromną zaletą kremów BB jest też ich wielofunkcyjność. Problem z podkładami jest taki, że trzeba dobierać je do typu skóry oraz swoich potrzeb. W przypadku kremów BB ten problem nie występuje, ponieważ można zastosować je właściwie na każdym typie skóry. Większość z dostępnych kremów BB ma podobne działanie (ujednolicają skórę, korygują jej niedoskonałości, dbają o nawilżenie i chronią przed czynnikami szkodliwymi), więc wybór konkretnego zależy już tylko od nas, możliwości finansowych, potrzeb czy znajomości marki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *