Zalety kremów BB. Dlaczego warto je stosować?

Teoretycznie słyszałaś o kremach BB, ale nie jesteś jeszcze do nich przekonana i nadal uważasz, że nic nie zastąpi fluidu? Poznaj 5 powodów, dla których warto zamienić podkład na krem BB. Niektóre jego zalety mogą Cię zaskoczyć!

Kremy BB (beauty balm lub blemish balm) zawojowały rynkiem kosmetyków do makijażu i od kilku lat nieprzerwanie plasują się w czołówce najchętniej wybieranych produktów. Ich największym atutem jest to, że łączą działanie podkładu i kremu do twarzy. To jednak duże uproszczenie, które warto nieco rozwinąć. Oto 5 powodów, dla których warto stosować krem BB, bo sprawdza się znacznie lepiej niż tradycyjny podkład.

Dlaczego warto stosować krem BB?

1. Nie przesusza skóry, a nawet ją nawilża.

Powodem, dla którego wiele osób ma trudność ze stosowaniem podkładów, jest fakt, że potrafią mocno wysuszać skórę. Ich zadaniem jest przede wszystkim krycie niedoskonałości i wyrównywanie kolorytu skóry, a nie pielęgnacja. Zdarza się więc, że ściągają i nieco przesuszają cerę. Krem BB łączy w sobie działanie zwykłego kremu do twarzy, więc nie przesusza skóry. Co ważne, jest też w stanie poprawić nawilżenie skóry, więc świetnie sprawdza się w pielęgnacji skóry przesuszonej.

2. Jest lżejszy i daje dużo naturalniejszy efekt.

Ogromną zaletą kremów BB jest też ich delikatność. Chodzi nie tylko o to, że traktują skórę delikatnie, ale też dają naprawdę delikatny efekt. Tę naturalność pokochają zwłaszcza te osoby, u których skóra pomalowana tradycyjnym podkładem nie wygląda dobrze. Lekkość kremu BB sprawia, że efekt w makijażu jest naprawdę naturalny, a nasza twarz upiększona, a nie zamaskowana. Z tego względu makijaż kremem BB to makijaż odpowiedni dla osób młodszych, u których delikatność i brak przesady w wyglądzie są bardzo ważne.

3. Robi wszystko to, co podkład: kryje i ujednolica.

Jeśli obawiasz się, że krem BB nie sprawdzi się w makijażu tak dobrze, jak podkład, po prostu go przetestuj. Prawda jest taka, że dobry krem BB robi wszystko to samo, co fluid: ukrywa niedoskonałości, podkreśla wygląd twarzy i ujednolica jej koloryt. Jeśli nie mamy dużych zmian skórnych, które trzeba ukryć, krem BB jest wystarczający. Natomiast jeśli mamy wyraźny trądzik i chcemy go ukryć, wystarczy najpierw użyć punktowego korektora, a później kremu BB.

4. Pielęgnuje i chroni skórę podczas noszenia makijażu.

Tym, co odróżnia kremy BB od fluidów, jest ich działanie pielęgnujące. Żaden podkład nie dba o skórę tak, jak dba o nią krem BB. Dlaczego? Ponieważ tylko krem BB łączy w sobie właściwości kremu do twarzy. Z tego względu nie trzeba stosować pod niego nawilżającej bazy. Skraca to czas robienia makijażu, ale również sprawia, że skóra jest stale doskonale nawilżona, odżywiona i pozbawiona jakichkolwiek podrażnień. W przypadku osób o wrażliwej skórze to duży plus.

5. Jest wielofunkcyjny i pasuje każdej skórze.

Ogromną zaletą kremów BB jest też ich wielofunkcyjność. Problem z podkładami jest taki, że trzeba dobierać je do typu skóry oraz swoich potrzeb. W przypadku kremów BB ten problem nie występuje, ponieważ można zastosować je właściwie na każdym typie skóry. Większość z dostępnych kremów BB ma podobne działanie (ujednolicają skórę, korygują jej niedoskonałości, dbają o nawilżenie i chronią przed czynnikami szkodliwymi), więc wybór konkretnego zależy już tylko od nas, możliwości finansowych, potrzeb czy znajomości marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *