Jak zwalczyć cellulit? Te sposoby są super skuteczne!

Jak pozbyć się cellulitu na udach, jak zwalczyć cellulit w domu, skuteczne domowe sposoby na cellulit – to jedne z najczęściej wpisywanych przez kobiety fraz. Cellulit to zmora naszej sylwetki. Okazuje się, że panowie na niego nie mogą narzekać, bo po prostu go nie mają. Jeśli masz dość pomarańczowej skórki – zawalcz o jędrną i gładką skórę. Przedstawiamy doskonałe sposoby na to, jak się pozbyć cellulitu.

Co to jest cellulit?

To nierównomiernie odkładająca się tkanka tłuszczowa, która gromadzi się głównie na udach, pośladkach i brzuchu. Cellulit ma różne stopnie – ten najlżejszy nie jest widoczny gołym okiem, dopiero gdy ściśniemy skórę w palcach – widać, że staje się pofałdowana. Najsilniejsza postać cellulitu jest bardzo zaawansowana i widoczna gołym okiem. Pamiętaj też, że im szybciej zaczniesz działać, tym większe szanse masz na pozbycie się cellulitu.

Jak zwalczyć cellulit? Te sposoby są super skuteczne!

Kremy na cellulit

To najpowszechniejsza forma walki z pomarańczową skórką. Kremy antycellulitowe są skuteczne i najdogodniejsze w użyciu. Wiele z nich nie wymaga masażu – wystarczy je wetrzeć w skórę. Czy taka metoda jest skuteczna? Wiemy, ze tak, pod warunkiem że:

  • twój krem na cellulit ma dobry skład i szereg składników aktywnych
  • połączysz jego stosowanie z aktywnością fizyczną – bez niej szanse na pozbycie się cellulitu są bardzo nikłe

Czego szukać w kremach na cellulit?

  • retinol (witamina A w czystej, aktywnej formie) to cudowna witamina o silnym działaniu rewitalizującym – świetnie wpływa na elastyczność skóry,
  • miłorząb japoński – popularny składnik kremów antycellulitowych, ponieważ świetnie poprawia krążenie, wzmacnia naczynia włosowate, podnosi elastyczność skóry
  • karnityna – to doskonały i bardzo skuteczny składnik kremów antycellulitowych. określana jako „pożeracz tłuszczu” wraz z kofeiną redukuje nadwyżki tłuszczu i wygładza, skórę dotkniętą nierównościami.
    Ponadto kofeina pobudza krążenie płynów ustrojowych i ułatwia rozpad tłuszczów, a także usuwanie toksyn. Przyspiesza też krążenie i odpływ limfy z tkanki, co przy walce z cellulitem jest jednym z istotniejszych aspektów;
  • ekstrakt z żeń-szenia – eliksir młodości, który oczyszcza i wzmacnia skórę, zwalcza obrzęki i dostarcza witamin (wit. B1, wit. B2, wit. C),oraz szeregu minerałów;
  • algi – dbają o nawilżenie skory, pobudzają krążenie, oraz co ważne w walce z cellulitem: zmniejszają przepuszczalność naczyń krwionośnych.

Masaż na cellulit

Masaż to jedna z istotnych rzeczy w walce z cellulitem, ponieważ to właśnie mechaniczne działanie doskonale rozbija tkankę tłuszczową, ułatwia przepływ limfy i udaremnia odkładanie się złogów tłuszczowych. Do masażu najlepiej stosować drewniany lub plastikowy specjalny roller (wałek) z wypustkami, a także codziennie rano szczotkować ciało naturalną szczotką. Jest to tzw. szczotkowanie na sucho. To jedna z najpopularniejszych metod do walki z cellulitem nie tylko na udach, ale i na pośladkach czy brzuchu oraz ramionach.

Dzięki masażowi lub szczotkowaniu poprawia się krążenie krwi i stymuluje układ limfatyczny oraz oczywiście usuwa toksyny i płyny zalegające w organizmie i odpowiadające z pomarańczową skórkę.

Peeling antycellulitowy

To oczywiście klasyka w walce z pomarańczową skórką. Peeling jest skuteczny, ponieważ wspomaga detoks i ułatwia przepływ limfy, podobnie jak masaż. Oczywiście ważne jest nie tylko jak, ale i czym wykonujesz peeling: najlepiej wykorzystać do tego fusy z kawy, ponieważ to kofeina najlepiej pobudza podskórne krążenie i zapobiega zastojom limfy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *