Trzy genialne triki urodowe i makijażowe. Przetestuj je koniecznie!

Jak ułatwić sobie makijaż lub codzienne zabiegi pielęgnacyjne? Są trzy genialne triki, które musisz wypróbować. Zobacz, jak bać o włosy, kiedy twój suchy szampon skończył się. Sprawdź, co zrobić, kiedy twój pędzel do konturowania zawieruszył się. I przekonaj się, że zakola, siwe włosy i odrosty wcale nie są takie straszne.

Puder zamiast suchego szamponu

Suchy szampon to genialny wynalazek! Przedłuża trwałość fryzury, pochłania nadmiar sebum i przydaje się w nieoczekiwanych sytuacjach. Co więcej, kosmetyk unosi włosy u nasady, zwiększa gęstość fryzury oraz sprawia, że włosy stają się puszyste i sprężyste. Jednak najważniejszą zaletą suchego szamponu jest to, że zapewnia świeżość skórze głowy i pasemkom. Pamiętaj też, że stosowany zbyt często może przesuszyć włosy i wywołać podrażnienia. Niemniej jednak warto mieć pod ręką taki genialny kosmetyk. Ale co zrobić, gdy suchy szampon właśnie się skończył, a ty musisz wyglądać pięknie? Wykorzystaj puder. Ten sam, którym utrwalasz makijaż twarzy. Pamiętaj jednak, aby używać go w niewielkich ilościach. Jeżeli zastosujesz go zbyt dużo, ktoś może posądzić cię o niedostateczną pielęgnację. Przecież biały proszek (puder) przypomina łupież.

Rozświetlacz do włosów?

Tak, nie musisz mrużyć oczu, czytasz bardzo dobrze. Jeżeli chcesz w szczególny sposób upiększyć swoje włosy, nanieś na nie rozświetlacz. Ten sam kosmetyk nakładasz na policzki, aby wyglądać ładniej. Do rozświetlania włosów wybieraj takie produkty, które mają lekko wilgotną konsystencję. Dzięki temu o wiele lepiej będą utrzymywały się na pasemkach, a efekt jaśniejszych włosów pozostanie z tobą na długo. Wybieraj takie rozświetlacze, które mają srebrne lub złote drobinki. Te małe pigmenciki dobierz do koloru twoich włosów. Rezultat naprawdę będzie genialny.

Zakryj odrosty i pierwsze siwe włosy

Jeżeli nie miałaś czasu pofarbować odrostów lub siwych włosów, a w dodatku nie podobają ci się zakola, to wypróbuj farbkę do brwi. Produkty takie wyposażone są w szczoteczkę lub precyzyjny aplikator. Dzięki temu kosmetykowi szybko uzyskasz jednolity kolor fryzury. Oczywiście warunkiem jest tutaj dobór odpowiedniego odcienia farbki. Pamiętaj, aby nie nakładać tego kosmetyku zbyt dużo. Mógłby posklejać włosy i sprawić, że efekt końcowy nie byłby estetyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *